• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bērns ar kovidtestuTests ir svarīgāks par mācību procesu! Foto: izm.gov.lv

Skolās iestājas «testu terors»

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar jauni konservatīvo Anitu Muižnieci  galvgalī izštukojusi, ka janvārī skolēniem un skolotājiem biežāk jāveic “Covid-19” testi. Testu terors acīmredzot tiek ieviests, lai bērniem un pedagogiem nebūtu garlaicīgi.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Lai pēc brīvlaika mācības varētu droši atsākt, IZM aicina 1.-12.klašu skolēnus, pedagogus un skolu darbiniekus pirms došanos skolas gaitās, 4. janvāra vakarā vai 5. janvāra rītā veikt antigēnu testus. Uz klātienes mācībām skolēni var ierasties tikai ar negatīvu paštesta rezultātu.

Pamata un vidējās izglītības skolēni, pedagogi un pārējie darbinieki, kuriem ir “Covid-19” vakcinācijas sertifikāts, paštestus veiks mājās divas reizes nedēļā. Bet līdz šim praktizētās kontaktpersonu karantīnas vietā vakcinētajiem darbiniekiem un skolēniem paštesti būs jāveic ik dienu nedēļas garumā.

Savukārt nevakcinētajiem skolēniem divas reizes nedēļā mājās būs jāveic paštests, bet vienu reizi nedēļā skolā – pūla tests.

Izglītojamiem, kuri speciālās izglītības iestādē vai speciālās izglītības klasē apgūst speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem vai speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem, testēšanu organizē laboratorijas.

Skolēniem, kuri izglītību apgūst mājās vai tālmācībā, sporta vai interešu izglītības nodarbību apmeklēšanai jāveic divi antigēnu paštesti. Tos var saņemt piesaistītajā izglītības iestādē.

Tavs komentārs par rakstu: