• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dejotāji skolēniSvētki tikai pārcelti nevis atcelti. Publicitātes foto

Skolēni Mežaparkā dziedās un dejos nākamgad

Latvijas XII skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome ir nolēmusi vasarā gaidāmos skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021. gadu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Bija plānots, ka svētki notiks šovasar no 6. līdz 12. jūlijam, tomēr komiteja un padome nolēmušas svētkus rīkot nākamgad no 5. līdz 11. jūlijam.

Svētku operatīvās vadības grupas vadītājs, bijušais Valsts policijas priekšnieks Artis Velšs skaidro: Operatīvā vadības darba grupas, kas ir atbildīga par svētku drošu norisi un kurā iekļauti pārstāvji no visiem operatīvajiem dienestiem, locekļi bijuši vienisprātis, ka svētki jāpārceļ. Kā galvenos argumentus Velšs min medicīnisko kritēriju, ārkārtējās situācijas ierobežojumus, operatīvo dienestu noslodzi un budžeta jautājumus. „Svētku pārcelšana ļautu nesteidzīgi un kvalitatīvi tiem sagatavoties,” uzsver Velšs.Dziesmu svētku norisei līdz šim bija piešķirti 4,7 miljoni.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska cer, ka šī ziņa neskumdinās potenciālos dalībniekus, bet ļaus noskaņoties svētkiem ar jaunās izglītības platformas „Tava klase” starpniecību. Tā būšot iespēja izdejot un izdziedāt arī Dziesmu un deju svētku repertuāru.

Līdz mācību gada beigām visi potenciālie svētku dalībnieki un organizatori saņems informāciju par turpmāko rīcību, kā notiks gatavošanās svētkiem nākamajā gadā. Tautas deju nozares ekspertu komisija sagatavos priekšlikumus, kā rīkoties nākamajā gadā un, iespējams, tie tautas deju kolektīvi, kuri šogad skatēs jau kvalificējās svētkiem, nākamgad skatēs varēs nepiedalīties un svētkiem kvalificēsies automātiski.

Tavs komentārs par rakstu: