• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sieviete pie baļķvedēja kabīnesPēc Kārļa draudzīgā aicinājuma pedagogi nespēja palikt malā... Foto: cupofnews.ru

«Skolu likvidatoriem» apsolītās prēmijas Šadurskis nedos, bet učuki var iet kokus gāzt

Līdz ar vienošanos par visu skolotāju algas likmes celšanu no 680 uz 710 eiro nebūs spēkā iepriekš valdības atbalstītā iecere pārdalīt 1,4 miljonus eiro skolotāju prēmēšanai 88 pašvaldībās, kuras ir pirmšķirīgi “optimizējušas” skolu tīklu. Tādejādi izglītības un zinātnes klauna Kārļa Šadurska atbalsts saviem uzticamajiem asistentiem ir izrādījies vien kārtējais asprātīgais triks.  

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Šadurskis atgādina, ka šogad skolotāju algu celšanai no nepieciešamajiem kopumā 6,7 miljoniem eiro aptuveni puse “jāatrod” ministrijai, un šie “skolu likvidatoriem” gar ģīmjiem pavicinātie 1,4 miljoni eiro būs pirmais “pienesums”.

Nauda tikšot “atrasta” arī citās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) programmās, kurās ir ietaupījums,– piemēram, pateicoties siltajai ziemai, izdevies ietaupīt uz profesionālo mācību iestāžu ēku uzturēšanas rēķina un skolēnu brīvpusdienām, jo sniega trūkuma dēļ skolēni mazāk esot ēduši un vispār apmeklējuši mācību iestādes, labprātāk dodoties uz mežu, uz jūru, ielās un vārtrūmēs...

Pārējo trūkstošo naudu atradīšot fokusu meistare Dana, tic Šadurskis. Savukārt nākamgad skolotāju algām vēl būšot vajadzīgi papildu 19 miljoni eiro. IZM esot ietaup..., fui, atradusi 4,3 miljonus eiro, bet pārējā nauda vēl būšot jāmeklē.

Nu, diez, ja atkal būs silta ziema, mācības skolās vispār varētu atcelt. Lai badainie učuki kopīgās lietas labā iet kokus zāģēt un sūnas plēst.

Tavs komentārs par rakstu: