• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Nikola StērdženaNikola Stērdžena ir pārliecināta, ka skotu tautai jāļauj labot tās pieļauto "kļūdu". Foto: PA

Skotijas premjerministre atkal «velk» uz neatkarību

Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena (Nicola Sturgeon) sākusi kampaņu, lai panāktu atkārtota neatkarības referenduma izsludināšanu, uzsverot, ka Skotijai ekonomiski labāk klāšoties ārpus Apvienotās Karalistes, ziņo BBC. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Stērdžena, kas vienlaikus ir Skotu Nacionālās partijas (Scots National Pairty, SNP) līdere, nododot atklātībai pirmo dokumentu kopu, kurā pamatota neatkarības nepieciešamība, paziņoja, ka pienācis laiks formulēt jaunu un labāku Skotijas nākotnes redzējumu.

2014. gadā notikušajā referendumā 55% skotu atbalstīja Lielbritānijas vienotības saglabāšanu, taču Stērdžena paziņojusi, ka vēlas līdz 2023. gada nogalei sarīkot atkārtotu referendumu.Viņa norādīja, ka pēc SNP uzvaras pagājušajā gadā notikušajās vēlēšanās, solot panākt jaunu tautas nobalsošanu, Skotijas reģionālajam parlamentam ir “neapstrīdamas demokrātiskas pilnvaras” sarīkot atkārtotu referendumu.

Kopā ar zaļajiem, kas arī atbalsta Skotijas neatkarību, SNP reģionālajā parlamentā veido vairākuma koalīciju, taču premjerministra Borisa Džonsona (Boris Johnson) vadītā Apvienotās Karalistes valdība iebilst pret atkārtota referenduma rīkošanu, apgalvojot, ka šis jautājums ticis izšķirts jau 2014. gadā.

Stērdžena uzstāj, ka situācija kopš tā laika ir fundamentāli mainījusies, jo Lielbritānija ir izstājusies no Eiropas Savienības (ES), pret ko vairākums skotu iebilda.

“Ja mēs 2014. gadā būtu zinājuši visu par ceļu, kādu Lielbritānija izvēlēsies, tad, man nav šaubu, Skotija toreiz būtu teikusi [neatkarībai] “jā”,” norāda Stērdžena.

Pirmajā dokumentu kopā, kas publicēta valdības vietnē internetā, analizētas problēmas, kādas sagaida neatkarīgo Skotiju, kā arī izklāstītas metodes, kā vairot Skotijas labklājību un padarīt to par “dzīvošanai piemērotāku vietu”.

Tavs komentārs par rakstu: