• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skultes osta pašlaik, bez termināļa.Skultes osta pašlaik, bez termināļa. Publicitātes attēls

Skultes LNG terminālis esot atradis stratēģisko investoru

Skultes sašķidrinātā dabasgāzes (liquefied natural gas, LNG) termināļa attīstītāji AS “Skulte LNG Terminal” esot atraduši stratēģisko investoru un iesnieguši valdībā priekšlikumu ar vēlamajām sadarbības formām.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Tā stāsta “Skulte LNG Terminal” ģenerāldirektors Renārs Miķelsons, gan neatklājot, kas ir šis investors.

13. janvārī uzņēmums kopā ar stratēģisko investoru Ministru kabinetā iesniedzis vēstuli, kurā apliecināta gatavība projektu realizēt.

Priekšlikumi paredz administratīvos lēmumus, kas uzlabos termināļa konkurētspēju, un komerciālus līgumus par nākotnes jaudu izmantošanu. Tāpat varētu būt trešo pušu izņēmumi, kas ļauj slēgt līgumus par daļu no jaudām, kā arī cita veida atbalsta pasākumi, balstoties uz Eiropas praksi, skaidroja Miķelsons.

Viņš arī norādīja, ka attīstītāji aicinās valdību izvērtēt iesniegtos priekšlikumus, lai varētu tālāk kopīgi virzīties uz priekšu projekta realizēšanā. 

Investoru Miķelsons neatklāja, taču stāstīja, ka tā ir liela kompānija, kurai ir termināļi arī citviet pasaulē. Viņš arī norādīja, ka tā nav biržā kotēta kompānija un ir gatava atklāt savu identitāti līdz ko būs reakcija no valdības. “Līdz ko stratēģiskais investors saņems ziņu no valdības par virzību projektā, tad arī būs gatavs nākt ar saviem līdzekļiem un tos ieguldīt,” apgalvo Miķelsons.

Skulte LNG Terminal” ģenerāldirektors arī pastāstīja, ka termināļa izmaksas ir pieaugušas par apmēram 28 miljoniem eiro, ja to īstenos sākotnēji plānotajā formā, t.i., iegādājoties jau gatavu platformu no Zviedrijas kompānijas. Šobrīd pieprasījums pēc šīm platformām ir ļoti liels, tāpēc attiecīgi arī cena ir pieaugusi. 

Vienlaikus Miķelsons norādīja, ka šobrīd tiek apsvērta arī alternatīva, kopā ar stratēģisko investoru veidojot savu dizainu. Tas var samazināt izmaksas, bet prasīs ilgāku laiku.

Tavs komentārs par rakstu: