• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Distanču slēpotājs laukosArī nemierīgos laikos laukos var iegūt mieru. Publicitātes foto: LLTA

Slēpošanas trases un lauku tūrisma saimnieki aicina slēpotājus

“Lauku ceļotājs” ir apkopojis  aktuālu informāciju par distanču slēpošanas trasēm un vietām visos Latvijas novados, lai jūs varētu sameklēt savai gaumei atbilstošāko un dotos baudīt ziemas priekus! Tūrisma mītnes – brīvdienu namiņi, viesu mājas un viesnīcas strādā, un mēs iesakām pēc aktīvas dienas uz slēpēm palikt kādā no mītnēm.

Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente

Beidzot laukos varat izbaudīt pasakainu ziemu, piesnigušus mežus un laukus – doties pārgājienā ar sniega kurpēm, ar ragavām slidināties no kalniņa, braukt zirga kamanās, būvēt sniega pilis, slēpot, izsildīties pirtiņā vai karstajā baļļā, baudīt zāļu tēju, un klausīties kamīna sprakšķos.

Slēpot var trasēs un apvidū

Esam apkopojuši informāciju par  vairāk kā 50 distanču slēpošanas vietām un trasēm visos Latvijas novados (regulāri papildinām). Darbojas gan profesionāli izveidotas trases, gan arī bez maksas ikvienam pieejamas slēpošanas entuziastu iebrauktas špūres, piemēram, gar jūras krastu, mežā un citur apvidū. “Lauku ceļotāja” vietnē katrai slēpošanas vietai ir īss apraksts par trasi (piem., distances garums, vai ir apgaismota, vai pieejama inventāra noma, utt.), norādīti kontakti un saites, kur uzzināt vairāk par slēpošanas vietām. Pirms došanās uz trasi jāprecizē, vai tā konkrētajā laikā ir sagatavota un atvērta. Maksas trasēm ir jāprecizē cenas un informācija par citiem pakalpojumiem, piemēram, inventāra īri, pieteikšanos.

Kā strādā naktsmītnes un ko var izbaudīt laukos?

Brīvdienas lauku tūrisma mītnē šobrīd mazliet atšķiras no iepriekš ierastā, taču ierobežojumi nesagādās lielas neērtības. Galvenais nosacījums ir vispārējo epidemioloģisko prasību nodrošināšana, par ko būs parūpējušies naktsmītnes saimnieki, un par tām viesi tiek informēti pirms ierašanās. No viesu puses – jāievēro saimnieku noteiktie drošības pasākumi, piem., apliecinājums, ka esat no vienas mājsaimniecības, distancēšanās, maltīšu saņemšana savā istabiņā.

Meklējiet mūsu kartē naktsmītni pie jūsu izvēlētās slēpošanas trases, tur arī atradīsiet skaistākās dabas vietas, saimniecības, kur varat pa ceļam iegādāt svaigus lauku labumus, un citas noderīgas izvēles Jūsu ceļojumam.

Pirms došanās atpūtā uz iecerēto lauku tūrisma mītni, piezvaniet saimniekiem, vai naktsmītne ir pieejama, kādi pakalpojumi ir pieejami, un kādi ir saimnieku noteiktie drošības pasākumi. Esiet tikpat atklāti un godīgi pret lauku saimnieku, lai izdotos lieliska atpūta Latvijas laukos!

Atceramies, ka tagad laukos patiešām ir vairāk izklaides kā pilsētā!

Tavs komentārs par rakstu: