• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pretbēgļu demonstranti Polijā Poļi protestē pret imigrantiem. Foto: R.Guz/Picture Alliance/DPA

Slovākija, Dānija un Polija atsakās uzņemt ES «iedalītos» bēgļus

Dānijas premjerministrs Larss Lēke Rasmusens (Lars Løkke Rasmussen) ir paziņojis, ka Dānija atsakās no Eiropas savienībai (ES) septembrī dotā solījuma uzņemt 1000 patvēruma meklētāju.

Dānija septembrī paziņoja, ka EK ierosinātā plāna ietvaros ir gatava brīvprātīgi uzņemt 1000 bēgļus, bet uzsvēra, ka joprojām iebilst pret obligātām kvotām. Tomēr arvien pieaugošais nelegālo imigrantu pieplūdums Dānijā nozīmē, ka “valsts vairs nevar uzņemt iepriekš solītos 1000 patvēruma meklētājus”, norāda Rasmusens.

Savukārt Slovākija līdz decembra vidum sāks tiesvedību pret ES kvotu plānu 160 000 patvēruma meklētāju pārdalei. Slovākijas Tieslietu ministrija kopā ar citām ministrijām pašreiz gatavo lietu, kas “tiks iesniegta tiesā pirms 18. decembra”. Bratislava gatavojas vērsties Eiropas Savienības Tiesā, kas izlemj lietas par ES tiesību interpretēšanu un piemērošanu. Slovākija stingri iebilst pret Eiropas Komisijas (EK) ierosināto patvēruma meklētāju pārdali starp dalībvalstīm, lai atvieglotu to radīto slogu tādām valstīm kā Itālija un Grieķija, kas ir pirmās dalībvalstis, kuras atrodas nelegālo imigrantu plūsmas ceļā.

Saskaņā ar EK plānu Slovākijai būtu jāuzņem nedaudz mazāk par 2300 patvēruma meklētāju.

Arī Polijas jaunā premjerministre Beāta Šidlo (Beata Szydło) ir paziņojusi, ka “Varšava nav spējīga pildīt iepriekšējās valdības dotos solījumus par patvēruma meklētāju uzņemšanu”.

Pirms diviem mēnešiem, kad pie varas vēl atradās centriski labējās partijas "Pilsoniskā platforma" (Platforma Obywatelska, PO) vadītā valdība, Polija apņēmās divu gadu laikā uzņemt aptuveni 7000 patvēruma meklētāju. “Tas nebija labs lēmums. Problēma nav iespējamajā bēgļu vai imigrantu skaitā, bet lēmumos, kas tiek pieņemti bezatbildīgi un kuri var nenovest pie problēmas patiesa risinājuma,” skaidro Šidlo, kas pārstāv konservatīvo partiju “Likums un taisnīgums” (Prawo i Sprawiedliwość, PiS), kura oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās izcīnīja absolūto vairākumu.

Tavs komentārs par rakstu: