• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aina no Slovēnijas sadzīvesSlovēņi rīkojās aši un pirmie var ziņot par uzvaru. Foto: Reuters

Slovēnija paziņo, ka ir uzveikusi «Covid-19»

Kā pirmā starp Eiropas Savienības (RS) dalībvalstīm Slovēnija ir paziņojusi par “Covid-19” epidēmijas beigām savā teritorijā. Lai arī tur vēl tiks saglabāti atsevišķi ierobežojumi, valsts amatpersonas uzskata, ka ārkārtas situācija ir pārvarēta. Jau vairāk nekā nedēļu divu miljonu valstī jauno inficēšanās gadījumu skaits bijis mazāks par pieciem dienā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Slovēnija savulaik kļuva par pirmo ES valsti, kura koronavīrusa izplatības dēļ izsludināja ārkārtējo situāciju. Slovēnija slēdza robežas ar kaimiņvalstīm Itāliju, Austriju, Horvātiju un Ungāriju, nedarbojās skolas, sporta un kultūras iestādes, sabiedriskās ēdināšanas iestādījumi, viesnīcas, kā arī veikali (izņemot pārtikas) un aptiekas. Ārkārtējās situācijas laikā valstī nekursēja sabiedriskais transports.

Slovēnijā kopumā ar jauno koronavīrusu inficējās nedaudz mazāk par pusotru tūkstoti cilvēku, 103 no tiem mira.

Slovēnijas Nacionālais sabiedrības veselības institūts (Nacionalni inštitut za javno zdravje) šonedēļ informēja, ka pēdējo divu nedēļu laikā diennaktī reģistrēti vidēji mazāk par septiņiem jauniem inficēšanās gadījumiem.

Izvērtējot situāciju, Slovēnijas valdība 15. maijā pieņēma lēmumu pasludināt epidēmijas beigas un atvieglot valstī ieviestos pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus.

Slovēnijas premjerministrs Jāness Janša (Janez Janša) parlamentam paziņoja, ka valsts ir guvusi panākumu cīņā ar vīrusu: “Divu mēnešu laikā Slovēnijai ir izdevies savaldīt epidēmiju. Pašlaik Slovēnijā ir vislabākā epidemioloģiskā situācija Eiropā, kas mums ļauj paziņot, ka epidēmija ir galā!”  Janša piebilda, ka tagad viņa valdība visu uzmanību veltīs Slovēnijas ekonomikas atkopšanai.

Šonedēļ Slovēnijā atsāka kursēt sabiedriskais transports, bet pirmdien skolēni atgriezīsies klasēs un studenti auditorijās. Nākamnedēļ darbu drīkstēs atsākt sabiedriskās ēdināšanas iestādes un mazās viesnīcas.

Personām, kas ierodas Slovēnijā no citām Eiropas Savienības valstīm, vairs nebūs obligāti jāievēro iepriekš noteiktā septiņu dienu karantīna. Tomēr saglabāta divu nedēļu karantīna cilvēkiem, kas ierodas no trešajām valstīm. Šis noteikums neattieksies uz diplomātiem un kravas auto vadītājiem. Personas ar “Covid-19” saslimšanas pazīmēm Slovēnijā neielaidīs.

Spēkā paliks aicinājums ievērot pusotra metra distanci, kā arī dezinficēt rokas, apmeklējot sabiedriskās iestādes.

 

Tavs komentārs par rakstu: