Linuss Videls un Metjū MajoneLinuss Videls (no kresās) iemeta ripu un "bullīti", bet un Metjū Majone noslēguma metienu nopūdelēja. Foto: KHL

«Soči» 3-2 (N) «Dinamo» Rīga. Spēle ar kājām

Rīgas “Dinamo” Kontinentālajā hokeja līgā (KHL, Континентальная хоккейная лига), nudien, ir svešķermenis. Ja kāds vēl šaubās, par to regulāri atgādina tiesneši. Arī mačā, kurā faktiski izšķīrās, vai “Dinamo” varēs daudzmaz mierīgi gatavoties izslēgšanas spēlēm, vai arī par iekļūšanu “kausa astotniekā” nāksies sūri pacīnīties, tiesneši mēģināja “izšķirt” jautājumu, pirmās trešdaļas 16. minūtē neieskaitot pretinieku vārtos iemestu ripu.

Andris Džeriņš esot tīšām nospēlējis ar kāju. Ja šosezon ļoti līdzīgos apstākļos citu komandu gūtie vārti lielākoties netiktu ieskaitīti, par to varētu arī nekreņķēties. Diemžēl tā nav. Tajā brīdī rezultāts bija 1-0, un tāds tas arī palika līdz pārtraukumam, bet otrās trešdaļas ievadā mājinieki vēlreiz pārspēja Timuru Biļalovu (Тимур Билялов).

HK “Soči” (Сочи) spēlētājiem atlika divas trešdaļas atgaiņāties, ko viņi veiksmīgi darīja līdz pat 54. minūtei.

Pēdējās trešdaļas vidū vēl vienu ripu ar slidu mājinieku vārtos ieraidīja Linuss Videls (Linus Videll), un šoreiz tas bija tik acīmredzami, ka tiesneši pat neķērās pie video studēšanas. Tomēr trīs minūtes vēlāk Videlam izdevās mājinieku vārtsargu pārspēt arī “pareizi”. Tobrīd dinamiešiem bija skaitliskais vairākums, bet punktu par piespēli nopelnīja Lauris Dārziņš.

4 minūtes pirms noslēguma mājinieku aizsargs izmeta ripu pāri aizsargstiklam, un vairākumā precīzs metiens padevās Metjū Majonem (Mathew Maione), kuram asistēja Videls).

Papildlaikā uzvarētājs noskaidrots netika, lai gan Brendans Makmilans (Brandon McMillan) bija spiests pārkāpt noteikumus un nopelnīja divu minūšu sodu.

Taču tad izšķirošo kļūdu izdarīja Ģirts Ankipāns, noslēguma metienos nomainīdams Biļalovu pret Kristeru Gudļevski, kurš nespēja aizkavēt nevienu no četriem mājinieku “bullīšiem”. Turpretim savējos nespēja realizēt dinamieši Kevins Klārks (Kevin Clark) un Majone.

Zaudējums arī šoreiz: 2-3 (0-1, 0-1, 2-0, 0-0, 0-1). Bēdīgi, bet fakts: Rīgas “Dinamo” pret Soču komandu ir spēlējusi jau 7 reizes un visās piedzīvoti zaudējumi. Bet regulārajā čempionātā mūsējiem tas bija piektais zaudējums pēc kārtas. Šīssezonas antirekorda atkārtojums.

Pēc 34 spēlēm Rīgas “Dinamo” ir 32 punkti, un Rietumu konferences turnīra tabulā mūsu komanda atrodas 8. vietā. Taču šī vieta vairs nepavisam nav stabila. Tikai par vienu punktu mazāk (tiesa, par vienu aizvadīto spēli vairāk) ir Podoļskas “Vitjazj” (Витязь) komandai, kas ieņem 9. vietu. 6. un 7. vietā esošajām Maskavas “Dinamo” (Динамо) un “Soči” komandām ir pa 37 punktiem 36 spēlēs. Tātad nu tās ir aizgājušas garām arī pēc zaudētajiem punktiem.

Arēnā Rīga “Dinamo” atgriežas piektdien, 7. decembrī plkst. 19.30, kad spēlēs pret Ufas “Salavat Julajev” (СалаватЮлаев). Pēc tam savu skatītāju priekšā mačs pirmdien, 10. decembrī plkst. 19.30 pret Kazaņas “Ak Bars” (Ак Барс). Un tad jau klāt arī šā gada pēdējais izbraukums. Trešdien, 12. decembrī plkst. 19.30 Bratislavā gaidīs vietējais “Slovan”, otrdien, 18. decembrī plkst. 18.30 Minskā spēlēsim pret “Dinamu” (Дынама), ceturtdien, 20. decembrī plkst. 18.30 Sanktpēterburgā šīs sezonas trešais mačs pret SKA (CKA), bet sestdien, 22. decembrī plkst. 16.00 – Helsinkos pret “Jokerit”.