• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Martins Šulcs un Angela MerkeleAngelas Merkeles un Martina Šulca vienošanās vēl nenozīmē partiju vienošanos. Foto: Hannibal Hansche/Reuters

Sociāldemokrāti ar vienu kāju iekāpuši «Merkeles šķīvītī»

Vācijas kancleres Angelas Merkeles labējais konservatīvais bloks – Kristīgo demokrātu savienība/Kristīgi sociālā savienība (Christlich Demokratische Union Deutschlands, CDU/Christlich-Soziale Union in Bayern, CSU) un “centriski kreisie” sociāldemokrāti (Sozialdemokratische Partei Deutschlands, SPD) panākuši vienošanos par jaunās valdības izveidi.

Sociāldemokrāti gan vēl pēdējā brīdī vēl var attiekties no “lielās koalīcijas”, taču nu viņu jau ir ar vienu kāju iekāpuši “Merkeles šķīvītī”: gan laikraksts “Der Spiegel”, gan raidorganizācija ARD, gan laikraksts “Bild” ziņo, ka partijas atrisinājušas savas domstarpības un parakstījušas vienošanos par “lielās koalīcijas” atjaunošanu.

Aģentūra DPA vēsta, ka sarunās, kuru pēdējā kārta ilga 20 stundas, SPD izdevies iegūt nodarbinātības un sociālās labklājības ministra portfeli, kuru vēlējās arī kristīgo demokrātu CDU Bavārijas māsaspartija CSU. SPD ir ieguvusi arī ārlietu un finanšu ministra portfeļus.

CDU politiķe Zerapa Gīlere (Serap Güler) tviterī pavēstījusi, ka izdevies panākt galīgo vienošanos. Mediji vēsta, ka CSU līderis Horsts Zēhofers (Horst Seehofer) kļūs par iekšlietu ministru.

Tomēr koalīcijas līguma saskaņošana vēl neizbeigs pēc pagājušā gada septembrī notikušajām Bundestāga vēlēšanām ieilgušo jaunās valdības veidošanas procesu, jo jebkura vienošanās vēl jāapstiprina SPD ierindas biedriem partijas iekšējā referendumā. Ja sociāldemokrāti tomēr noraidīs atgriešanos “lielajā koalīcijā”, Merkelei atliks divas iespējas: vai nu uzņemties mazākuma valdības vadību, vai arī izsludināt jaunas vēlēšanas.

Tavs komentārs par rakstu: