• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Ieva Čīka/LETA

Šogad jaunu auto tirdzniecība augusi par 24%

NOZARE.LV

Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā jaunu automašīnu reģistrāciju skaits ir audzis par 24%, salīdzinot ar 2013.gada pirmo ceturksni, liecina Auto asociācijas apkopotie dati.

Gada pirmajos trijos mēnešos reģistrēti 3451 jauns pasažieru automobilis un vieglais komerctransports, tādējādi jau septīto mēnesi pēc kārtas iezīmējot jaunu auto tirdzniecības pieaugumu Latvijā.

Izmantojot līzinga pakalpojumus, šā gada pirmajā ceturksnī iegādāti 1698 automobiļi jeb 49% no pārdoto automašīnu kopskaita. Privātpersonas šī gada pirmajos trijos mēnešos iegādājušās 699 auto jeb 20% no realizēto automobiļu kopskaita, no kurām vairāk nekā puse (53%) jeb 371 iegādāta, izmantojot līzinga kompāniju finansējumu. Juridisko personu auto iegādē līzinga kompānijas saglabājušas tādu pašu līmeni kā pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

Auto līzinga tirgus līderi arī šogad saglabājušies nemainīgi - SIA "Nordea Finance Latvia" ir finansējusi 534 auto (31%) iegādi, SIA "SEB līzings" - 387 (34%), SIA "DNB līzings" - 236 (14%) un SIA "Swedbank līzings" - 219 (13%).

Korporatīvajām vajadzībām šogad piekto daļu (698) jeb 20% no visiem Latvijas tirgū realizētajiem vieglajiem automobiļiem ir iegādājušās valsts iestādes un privātie uzņēmumi, kas ir būtiski vairāk, salīdzinot ar 2012.gada pirmā ceturkšņa 16% (441).

2014.gada pirmajos trijos mēnešos pieprasītākās pasažieru auto markas joprojām ir "Volkswagen" (pārdotas 560 vienības), "Toyota" (474), "Renault" (282), "Peugeot" (262) un "Škoda" (255).

Auto asociācijas viceprezidents Ingus Rūtiņš skaidroja, ka pagājušā gada sākums jaunu automobiļu tirdzniecībā bija ļoti lēns, ar izteikti lejupejošu tendenci salīdzinājumā ar 2012.gadu. Tāpēc iepriecinoši, ka šī gada pirmais ceturksnis ir tādā pašā līmenī kā pagājušā gada pēdējais, kas liecina par salīdzinoši noturīgiem pircēju ieradumiem.

"Vairāk nekā ceturtā daļa no apjoma pieauguma ir saistīta ar korporatīvo darījumu pieaugumu, pārsvarā uz vieglā komerctransporta rēķina. Šogad vislielākais auto skaits reģistrēts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, VAS "Latvijas Dzelzceļš", kā arī lielākajām pilna servisa nomas kompānijām SIA "ALD Automotive" un SIA "Transporent"," informēja Rūtiņš.

Vidējais CO2 izmešu apjoms pirmo reizi reģistrētām automašīnām 2014.gada pirmajā ceturksnī ir 153 grami uz kilometru.

Tavs komentārs par rakstu: