• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valsts prezidents Egils Levits pasākumā “Latvijas Gada balva sportā 2019”Valsts prezidents Egils Levits pasniedza balvu par mūža ieguldījumu. Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Šogad par Latvijas labākajiem sportistiem atzīti Sevastova un M. Dukurs

“Latvijas Gada balva sportā 2019” ceremonijā par Latvijas aizejošā gada labākajiem sportistiem tika nosaukti tenisiste Anastasija Sevastova un skeletonists Martins Dukurs. 

Sevastova pie balvas tikusi otro gadu pēc kārtas un otro reizi karjerā, bet Dukuram tas jau ir sestais apbalvojums un pirmais pēc triju gadu pārtraukuma.

Sevastova šovasar uzvarēja Sieviešu tenisa asociācijas (Women’s Tennis Association, WTA) International sērijas turnīrā Jūrmalā; tas bija pirmais WTA turnīrs Latvijas vēsturē. Sezonas laikā Sevastova turējās starp pasaules 20 labākajām spēlētājām.

Savukārt M.Dukurs šogad uzvarēja pasaules čempionātā un Eiropas meistarsacīkstēs, kā arī izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Labākās Latvijas sporta spēļu komandas balvu saņēma Latvijas vīriešu handbola izlase. Balvu “Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos” ieguva Eiropas čempiones pludmales volejbolā Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka.

Labākā trenera balvu saņēma pludmales volejbolistu treneris Genādijs Samoilovs.

Par Latvijas labāko tehnisko sporta veidu pārstāvi tika atzīts motosportists blakusvāģu klasē Stupelis, kuru līdzjutēji atzina arī par populārāko sportistu.

Gada uzlecošās zvaigznes balvu saņēma šosejas riteņbraucējs Krists Neilands.

Balvau par cīņas gribu, kuru saņēma pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, kurš, spītējot kājas savainojumam, pabeidza Pasaules tūres maču, un izcīnīja bronzas medaļu.

Par gada notikumu sportā tika atzīts Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmierā.

Artūra Vaidera vārdā nosaukto balvu saņēma Latvijas Radio žurnāliste Inita Kresa-Katkovska.

Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva piešķirta paravieglatlētei Diānai Dadzītei, bet gada labākā sporta skolotāja balvu saņēma Santa Krasovska no Rubenes pamatskolas.

Visbeidzot, balvu “Mūža ieguldījums Latvijas sportā” saņēma hokeja spēles entuziasts, pirmās mākslīgās ledus halles ārpus Rīgas izveidotājs, Talsu hokeja kluba dibinātājs un vadītājs, vairāku desmitu Latvijas hokeja izlases dalībnieku audzinātājs Imants Ziediņš.

Tavs komentārs par rakstu: