• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Somijas biznesmeņi pie "Rail Baltica" stendaSomijas uzņēmēji līdz šim ir izrādījuši lielu interesi par "Rail Baltica" projektu. Foto: Ieva Čīka/LETA

Somija iesaistīsies «Rail Baltica» projektā kā akcionāre

Somijas valdība ir nolēmusi dibināt uzņēmumu "Suomen Rata", un viens no šīs kompānijas uzdevumiem būs iegūt līdzdalību Baltijas valstu kopuzņēmumā "RB Rail", kura pārziņā ir vismaz 5,8 miljardus eiro vērtais dzelzceļa projekts "Rail Baltica". Tā informē Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministre Kadri Simsone (Kadri Simson).

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

"Pagājušā gada novembrī es ierosināju savai Somijas kolēģei Annei Bernerei (Anne Berner), ka Somija varētu pievienoties "Rail Baltica" kopuzņēmumam. Jau toreiz ministre pauda gatavību spert šādu soli, un man prieks, ka šīs gatavība ir pārtapusi Somijas valdības oficiālajā pozīcijā un Somija kļūs par oficiālu "Rail Baltica" dalībnieci," teikts Simsones paziņojumā.

Atbilstoši Somijas valdības lēmumam kompānijai "Somen Rata" būs pieci meitasuzņēmumi, kas būs atbildīgi par dažādiem dzelzceļa attīstības virzieniem, un viens no šiem meitasuzņēmumiem kļūs par "RB Rail" akcionāru.

Tāpat kā Baltijas valstīs, Somijā ir Krievijas platuma standarta sliežu ceļi. Somijas valdība norādījusi, ka "Rail Baltica" Somijai kļūs par jaunu tranzīta kanālu uz svarīgiem tirgiem, un ka dalība šajā dzelzceļa projektā veicinās Somijas dzelzceļa tīkla attīstību uz ziemeļiem no Helsinkiem.

Tavs komentārs par rakstu: