• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Somijas prezidents Nīniste un valdības galva Marina.Somijas prezidents Nīniste un valdības galva Marina piesakās NATO. Foto: Getty Images

Somijas augstākās amatpersonas «piesaka» savu valsti NATO

Somijas prezidents Sauli Nīniste (Sauli Niinistö) un premjerministre Sanna Marina paziņojuši, ka atbalsta valsts pievienošanos Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (North Atlantic Treaty Organization, NATO), ziņo pasaules plašsaziņas līdzekļi. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Šis paziņojums nozīmē, ka Somija gandrīz droši vērsīsies pie NATO ar lūgumu uzņemt valsti aliansē, lai gan līdz oficiālam lēmumam vēl atlikuši daži soļi.

“Somijai nekavējoties jāpiesakās NATO. (..) Tagad, kad lēmuma pieņemšanas brīdis ir pietuvojies, mēs paziņojam savu kopīgo viedokli, tostarp, lai informētu parlamenta frakcijas un partijas,” teikts prezidenta un premjerministres kopīgajā paziņojumā. “Dalība NATO stiprinās Somijas drošību.”

“Kā NATO dalībvalsts Somija stiprinās visu aliansi,” piebilduši abi valsts līderi. “Ceram, ka nacionālā līmenī speramie soļi, lai pieņemtu šo lēmumu, tiks sperti ātri tuvāko dienu laikā.”

Komentējot šo paziņojumu, Somijas prezidents pauda, ka Iestāšanās NATO nenozīmē darbošanos ne pret vienu. Uz Krievijas brīdinājumu par “sekām”, ko varētu izraisīt pievienošanās Ziemeļatlantijas aliansei, Nīniste atbild: “Jūs paši to izraisījāt. Paskatieties spogulī!”

17. maijā laikraksts “Helsingin Sanomat” informēja, ka ārlietu ministrs Peka Hāvisto (Pekka Haavisto) ir NATO iesniedzis oficiālu lūgumu uzņemt valsti aliansē.  

Tavs komentārs par rakstu: