• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Roka ar Somijas nacionālās valūtas banknotēm Somijas nacionālās valūtas markas banknotes. Foto: yle.fi

Somijas parlaments lems, vai neatgriezties pie markas

Lai gan "Eurobarometer" jaunākās aptaujas rezultāti uzrāda, ka 64% somu atbalstot valsts dalību eirozonā,  Somijas parlamentā tuvākajā laikā tiks apspriests jautājums par valsts iespējamu izstāšanos no eirozonas, jo tā ierosināšanai ir savākti likumā noteiktie 50 000 pilsoņu parakstu. Precīzāk, petīciju ar prasību sarīkot referendumu par Somijas izstāšanos no eirozonas ir parakstījuši 53 000 Somijas pilsoņu, un tas liecina par somu sabiedrības lielas daļas neapmierinātību ar valsts tautsaimniecības stāvokli.

Pērn Somijas iekšzemes kopprodukts palielinājās tikai par 0,4% – pēc tam, kad trīs gadus pēc kārtas bija samazinājies. Somiju pārstāvošais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts no Centra partijas (Suomen Keskusta) Pāvo Veirinens (Paavo Väyrynen), kurš ir iniciējis jautājumu par valsts aiziešanai no eirozonas, Somijas ekonomisko attīstību salīdzina ar kaimiņvalsti Zviedriju, kas pēdējos gados ir augusi straujāk. "Mums ir jāatdzīvina mūsu ekonomika, atstājot eirozonu un atjaunojot mūsu pašu valūtu [ar peldošu kursu]. Tas atjaunos mūsu konkurētspēju," iesniegdams petīciju parlamentā, paziņoja Veirinens.

Ja parlaments atbalstīs petīciju, valdībai būs jāgatavo likums attiecīgā referenduma rīkošanai. (Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: