• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kolāža ar Valdi Dombrovski no žurnāla "Interviú"Tādu spāņi redz Valdi Dombrovski. Kolāža no žurnāla "Interviú"

Spāņi Dombrovski tur aizdomās par 6 miljonu eiro kukuļa pieņemšanu no katalāņiem

Atsaucoties uz Spānijas policijas ziņojumu, spāņu žurnāls "Interviú" raksta, ka Latvijas ekspremjers, pašreizējais Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis saņēmis sešu miljonu eiro kukuli par atbalsta paušanu Katalonijas neatkarībai (oriģinālu lasiet šeit).

"Interviú" atgādina Dombrovska izteikumus 2013. gadā, kad uz Katalonijas valdībai piederošās ziņu aģentūras " L'Agència Catalana de Noticies" jautājumu, vai Latvija atzītu Katalonijas neatkarību, Dombrovskis bija atbildējis: "kāpēc ne?" (¿por qué no?).

Atsaucoties uz politiķim pietuvinātiem avotiem, žurnāls norāda, ka par šo izteikumu, kā arī samaksu par to iepriekš notikusi vienošanās. Spānijas policijas Izlūkošanas nodaļa pēc vairāku mēnešu darba esot secinājusi, ka tai ir droši ticami avoti, lai apgalvotu, ka summa, par kuru notikusi vienošanās, bijusi 6 miljoni eiro, kaut arī prasītais apjoms būtu varējis sasniegt 10 miljonus eiro. Vienošanās tehnisko pusi esot pildījusi Dombrovska padomniece un uzticības persona Sandra Bukane.

Katalāņu ziņu vietne "El Món" apgalvo, ka EK noraida pret Dombrovski vērstās apsūdzības. "Mums nav komentāru šiem apvainojumiem, kuri ir pilnīgi nepamatoti," esot norādījuši EK pārstāvji.

Tavs komentārs par rakstu: