• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Urials Žunkerass un Karless PudždemonsDažādi likteņi. Bijušais premjerminitrs Pudždemons (pa labi) aizbēdzis uz Beļģiju, turpretim viņa vietnieks Žunkerass notiesāts uz 13 gadiem cietumā. Foto: Albert Gea/Reuters

Spānijā cietumsodi piespriesti Katalonijas neatkarības «dumpiniekiem»

Spānijas Augstākā tiesa (Tribunal Supremo de España) piespriedusi 13 gadu cietumsodu dumpīgās provinces Katalonijas bijušajam vicepremjeram Urialam Žunkerasam (Oriol Junqueras), atzīstot viņu par vainīgu musināšanā uz dumpi un valsts līdzekļu izšķērdēšanā.

InfoTOP, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Augstākās tiesas priekšā šajā lietā stājās kopumā 12 apsūdzētie, no kuriem vairākums ir bijušie Katalonijas reģionālās valdības locekļi. Bijušajai reģionālā parlamenta spīkerei Karmei Forkadeļai (Carme Forcadell) piespriests 11 gadu un sešu mēnešu ilgs cietumsods, bet divu aktīvistu organizāciju līderiem – Katalāņu Nacionālās sapulces (Assemblea Nacional Catalana, ANC) vadītājam Džordi Sančesam (Jordi Sánchez) un “Òmnium Cultural” prezidentam Džordi Kuišaram (Jordi Cuixart) katram piespriests deviņu gadu cietumsods. Pārējiem katalāņu separātistu līderiem piespriesti dažāda termiņa cietumsodi, un tikai tikai trim no 12 apsūdzētajiem izdevies paglābties no cietumsoda: viņiem bija izvirzītas mazāk nopietnas apsūdzības, par ko tiesa piespriedusi naudassodus.

“Kopā 100 gadu. Barbarisms. Tagad, kā jebkad, esmu kopā ar jums un jūsu ģimenēm. Pienācis laiks reaģēt kā nekad,” savā profilā sociālajā vietnē “Twitter” ir paziņojis Katalonijas bijušais premjerministrs Karless Pudždemons (Carles Puigdemont), kurš, lai izvairītos no tiesāšanas, ir aizbēdzis uz Beļģiju.

2017. gada 1. oktobrī, par spīti Madrides aizliegumam, Katalonijas valdība sarīkoja referendumu, kurā neizdevās savākt kvorumu, bet vairākums no tiem, kas piedalījās, atbalstīja Katalonijas neatkarību. Reģionālais parlaments 27. oktobrī nobalsoja par Katalonijas neatkarības pasludināšanu no Spānijas, bet Spānijas Senāts drīz pēc tam nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā, un toreizējais Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs (Mariano Rajoy) atlaida Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas, kurās separātistiem izdevās saglabāt vairākumu. 

Katalonijas “krīze” vēl nepavisam nav beigusies, un eksperti atsakās prognozēt, kā notikumi varētu attīstīties pēc separātistu līderu notiesāšanas.

Tavs komentārs par rakstu: