• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tanks "Leopard-2A4""Leopard-2A4" ir novecojuši, bet cienījami pretinieki krievu T-72 tankiem. Foto: Wikipedia

Spānija gatava piegādāt Ukrainai smago bruņojumu

Spānija ir gatava piegādāt Ukrainai zenītraķešu kompleksus un Vācijā ražotos tankus “Leopard”, kuru izmantošanai ukraiņu karavīri sākotnēji tiktu apmācīti Latvijā, vēsta laikraksts “El País”.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Madride, kas līdz šim palīdzējusi Ukrainai ar munīciju, individuālās aizsardzības līdzekļiem un vieglo bruņojumu, runājot par turpmāko palīdzību, ir gatava kvalitatīvam lēcienam – smagā bruņojuma piegādēm.

Pašlaik tiek gatavota tuva darbības rādiusa zenītraķešu kompleksu “Shorad Aspide” baterijas piegāde, bet tiek spriests arī par iespēju piegādāt Ukrainai tankus “Leopard 2A4”, kas tiek turēti rezervē Spānijas armijas bāzē Saragosā. Tie ir diezgan veca modeļa tanki, ko Vācija pārdevusi Spānijai 1995. gadā.

Ukrainai pēc remonta varētu tikt nodoti aptuveni 40 šādu tanku, un Spānija ir gatava arī palīdzēt sagatavot ukraiņu karavīrus izmantot šo kaujas tehniku.

Mācības sākotnēji notiktu Latvijā, kur Spānija NATO [North Atlantic Treaty Organization] paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā iesaistījusies ar 500 karavīru kontingentu un sešiem tankiem “Leopard 2E”, bet pēc tam turpinātos Spānijā.

El País” atzīst, ka par piegādes termiņiem runāt vēl pāragri, jo šiem tankiem nepieciešams remonts un modernizācija.

Tavs komentārs par rakstu: