• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Katalonijas valdības vadītājs Pudždemons un Spānijas premjers Rahojs.Mariano Rahojs (tribīnē) un Karless Pudždemons vēl pavisam nesen labprāt tikās un runāja par to, kā Spāniju izvest no krīzes. Foto no: rtve.es

Spānija negrasās runāt ar savu provinci Kataloniju

Spānijas valdība ir noraidījusi iespēju pēc separātistu sarīkotā neatkarības referenduma radušos krīzi risināt ar starpnieku iesaistīšanu, ja tās reģiona Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons (Carles Puigdemont) neatkāpjas no savām pozīcijām. Pudždemons ir paziņojis, ka Katalonija savu neatkarību vienpusēji varētu pasludināt pirmdien, 9. oktobrī.

Reģiona līderi pirmdien sasaukuši parlamenta sēdi, lai analizētu neatkarības referenduma rezultātus, un "atkarībā no sēdes gaitas var tikt pasludināta neatkarība", aģentūrai AFP ziņojis avots. Sēdes darba kārtības galvenais punkts būs Pudždemona uzstāšanās.

Svētdien notikušajā Katalonijas neatkarības referendumā piedalījās mazāk nekā puse balsstiesīgo kataloniešu. 90% referenduma dalībnieku esot nobalsojuši par reģiona neatkarību, apgalvo Katalonijas valdība.

Ja neatkarība tiks pasludināta vienpusējā kārtā, Spānijas valsts nonāks bezprecedenta konstitucionālās krīzes situācijā, turklāt satricinājuma viļņi izplatīsies pa visu Eiropu. Līdz šim gan neviena Eiropas valsts nav apliecinājusi gatavību atzīt neatkarīgu Katalonijas valsti.

Arī Spānijas valdībai būs jāizlemj par tālāko rīcību. Tā varētu iejaukties un atcelt Katalonijas autonomijas statusu, kas Spānijas 40 demokrātijas gados būtu bezprecedenta solis.

"Valdība nerisinās sarunas par kaut ko nelegālu un nepieņems šantāžu," teikts Spānijas premjerministra Mariano Rahoja (Mariano Rajoy) biroja paziņojumā. "Sarunām demokrātijā ir tikai viens ceļš – likuma ceļš."

(Materiālā izmantota LETA informācija)           

Tavs komentārs par rakstu: