• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Spēlmaņu nakts" balvas."Spēlmaņu nakts" balvas. Foto no: kroders.lv

«Spēlmaņu naktij» nominēti labākie pašmāju dramaturgi

Teātra gada balvām "Spēlmaņu nakts" nominācijā "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā" ir izvirzīti Artūrs Dīcis, Justīne Kļava, Kārlis Krūmiņš, Rasa Bugavičute-Pēce un Valters Sīlis.

Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) Radošās daļas projektu koordinators Ričards Vorobjovs informē, ka "Spēlmaņu nakts" žūrijas komisijas locekļi Ieva Rodiņa, Maija Svarinska, Normunds Akots, Uģis Segliņš un Atis Rozentāls vairāku mēnešu laikā izlasījuši un izvērtējuši kopumā 39 oriģināldramaturģijas darbus.

Žūrija ir nolēmusi nominācijā "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā" izvirzīt Artūru Dīci par viņa darbu Pannas teātrī "Randiņš ar 50 gramiem balzama", Justīnes Kļavas veikumu izrādē "Mārtins Īdens", kas skatāma Valmieras Drāmas teātri, un Latvijas Nacionālajā teātri skatāmo Kārļa Krūmiņa veikumu – "Rīgas pilsētas Otrais teātris".

Nominācijā izvirzīta arī Rasa Bugavičute-Pēce par viņas teatrālo eseju "Liepāja –Latvijas galvaspilsēta", kā arī viņas veikumu iestudējumā "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi". Savukārt Valters Sīlis balvai ir nominēts par veikumu izrādē "Pēc grāmatas motīviem", kas skatāms "Dirty Deal Teatro".

1. novembrī sācies "Spēlmaņu nakts" skatītāju simpātijas balsojums, kas noslēgsies 21. novembrī plkst. 23.59. Balsojuma uzvarētāji tiks nosaukti "Spēlmaņu nakts" ceremonijas laikā 23. novembrī Dailes teātrī.

Tavs komentārs par rakstu: