• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Spēlmaņu nakts" 2021. logoLielā mērā no šā gada "Spēlmaņu nakts" prātā palicis tikai logo.

«Spēlmaņu nakts» «nabagsvētkos» triumfē Dailes teātris

Pilnvērtīgai teāru sezona tā arī nesākoties, ikgadējais “Spēlmaņu nakts” pasākums ir izvērties par tādiem nabagsvētkiem – balvas saņem izrādes, kuras gandrīz neviens nav redzējis, tiek atzīmēti darbi, ko plaša publika nevar novērtēt. Šādos apstākļos runāt par objektivitāti ir vairāk nekā necienīgi.   

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tomēr būsim iecietīgi, jo pasākuma organizētāja – Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) – ir paveikusi milzu darbu, lai no farsam lemta materiāla tomēr izveidotu daudzmaz ciešamu dramaturģiju.  

“Aizvadītā teātra sezona, kas sākās 2020. gada septembrī un noslēdzās 2021. gada septembrī, ir uzskatāma par “force majeure” sezonu. Tā kā šoreiz nav balvu kategoriju un nominantu, “Spēlmaņu nakts” ceremonija nebalstījās konkurences intrigā, bet gan stāstos par teātriem,” skaidro LTDS pārstāvis Ričards Vorobjovs

Šogad “Spēlmaņu naktī” triumfu piedzīvoja režisora Viestura Kairiša iestudējums “Smiļģis”, kurš saņēma “Grand Prix”.Tas, protams, nav nejauši, joaizvadītās teātra sezonas izcilākie iestudējumi un individuālie sniegumi balvas saņēma Eduarda Smiļģa (1886-1966) 135. dzimšanas dienā tieši Dailes teātrī.

Savukārt “Spēlmaņu nakts” balvas – “Skatuves naglas” – saņēma citkārt piemirsti kolektīvi: gan “Ditry Deal Tetro” iestudējums (Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra režijas mākslas diplomdarba izrāde “Konklāvs”), gan teātra trupas “Kvadrifons” darbs (izrāde “Marija un zibens”), gan Latvijas leļļu teātris (“Kiosks”), gan Rēzeknes teātris “Joriks” (“Mans kaimiņš ebrejs”).

Personīgās balvas saņēma kontratenors Jānis Šipkēvics par lomu laikmetīgajā kameroperā "Tagadne” (“Hanzas perons”), Dailes teātra aktrises Ieva Segliņa (par Raiņa lomu izrādē “Smiļģis”) un Vita Vārpiņa (par Rutes Vulfas lomu izrādē “Ārsts”); režisors Dmitrijs Petrenko – par "procesuālu domāšanu repertuāra veidošanā un darbā ar aktieriem, kas ļauj izkāpt no komforta zonas un apgūt vēl nezināmas profesionālās teritorijas, tādējādi pulējot un asinot aktieru profesionālos ieročus".

Savas “Skatuves naglas” saņēma arī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Marija Ulmane par “spilgtu un profesionāli pārliecinošu jaunākās scenogrāfu paaudzes reprezentāciju, iekļaujoties stilā atšķirīgās izrādēs un saglabājot personisko rokrakstu”; Krista un Reinis Dzudzilo un Andrāšs Juhāsams par izrādes “Degunradži” vizuālo tēlu Dailes teātrī.

Balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā šogad saņēma komponists Imants Kalniņš, savukārt “Latvijas mobilā telefona” Teātra inovācijas balvu saņēma Latvijas Nacionālā teātra virtuālās realitātes izrādes “Atver acis” radošā komanda.

Tavs komentārs par rakstu: