• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Marina RebekaMarina Rebeka. Publicitātes foto: Čehijas Filharmonija

«Splendid Palace» demonstrē «Bohēmu» ar Marinu Rebeku

Kinoteātris Splendid Palace 2. decembrī plkst. 19 demonstrēs Džākomo Pučīni (Giacomo Puccini, 1858-1924) operas Bohēma (La bohème, 1896) tiešraides ierakstu no Vīnes Valsts operas (Wiener Staatsoper), kur Mimī lomā būs iespēja vērot izcilo operdziedātāju Marinu Rebeku.

Inscenējuma režisors un scenogrāfs ir pasaules autoritāte, operu un kino režisors Franko Dzefirelli (Franco Zeffirelli, 1923), kura krāšņās filmas (Romeo un Džuljeta/Romeo and Juliet, 1969, Brālis Saule, māsa Mēness/Fratello Sole, Sorella Luna, 1972), operfilmas (Traviata/La Traviata, 1983, Otello, 1986) un grandiozie operu iestudējumi jau kļuvuši par klasiku. Bohēmu droši var uzskatīt par izcilā mākslinieka spožāko režijas pērli.

Pirmo reizi opera Bohēma tika rādīta Koventgārdenas (Covent Garden) operā 1987. gadā un kopš tā laika demonstrēta vairāk nekā 500 iestudējumos.

Stāsta varoņi ir četri jauni vīrieši, trūcīgi dzīvojoši mākslinieki. Negaidīti dzejnieka Rūdolfa dzīvē ienāk mīlestība – izšuvēja Mimī. Jau pirmajā tikšanās reizē ir skaidrs, ka Mimī ir nāvējoši slima. Rūdolfs nolemj atkāpties, lai ļautu viņai izrauties no nabadzības. Pēc dažiem mēnešiem mīļotie atkal ir kopā, un Mimī mirst mīlošā Rūdolfa rokās.

Lomās: Rūdolfs – Benžamēns Bernhaims (Benjamin Bernheim), Mimī – Marina Rebeka, Marsels – Klemenss Unterainers (Clemens Unterreiner), Mizete – Marjama Batistelli (Mariam Battistelli).

Biļetes uz seansu iespējams iegādāties šeit un kinoteātra kasē. Biļetes cena EUR 15.

Tavs komentārs par rakstu: