• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ārijas Stabiņas apcietināšanaKNAB akcija "Stabiņas apcietināšana" 2012. gadā. Foto: LETA

Stabiņa izdota un apcietināta

Valsts policija (VP) lidostā "Rīga" sagaidījusi un apcietinājusi par kukuļņemšanu aizdomās turēto bijušo Rīgas domes amatpersonu Āriju Stabiņu. Par Stabiņu bija izdots Eiropas apcietināšanas orderis, līdz ar to viņai acumirklī tika piemērots apcietinājums nevis aizturēšana.

VP Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks Māris Geida skaidro, ka Stabiņa, kura 5. novembrī tika aizturēta Ēģiptē, no šīs valsts tika izraidīta un tās varas iestādes informēja Latvijas tiesībsargājošās institūcijas par to, ar kuru reisu Stabiņa ielidos Latvijā. Pateicoties Ēģiptes varas iestāžu darbībai, tika koordinēta Stabiņas apcietināšana.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2012. gada septembrī paziņoja, ka ir sākts kriminālprocess saistībā ar iespējamu Rīgas domes amatpersonu kukuļošanu. Šajā kriminālprocesā bija veiktas 14 kratīšanas un aizturētas vairākas personas, tostarp toreizējā Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Stabiņa un divi pārvaldes darbinieki.KNAB Stabiņu tur aizdomās par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu.

Pēc prokuratūras lēmuma par saukšanu pie kriminālatbildības Stabiņa 2013. gadā pazuda. Tiesībsargājošās iestādes gadu pēc aizturēšanas viņu izsludināja starptautiskajā meklēšanā. Saistībā ar Stabiņas lietu līdz šim dažāda veida sodi piemēroti vairākām personām.

InfoTOP.lv atgādina, ka atbilstoši Latvijas Republikas Satversmes 92. pantam” Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu”.

Tavs komentārs par rakstu: