• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aurobuss ar gata Trukšņa portretu.Gata Trukšņa autobuss aizbrauc. Lai atgrieztos? Foto: Latvijas Avīze

Stājoties spēkā notiesājošam spriedumam, amatu zaudē Jūrmalas mērs Truksnis

Dienā, kad stājies spēkā spriedums, ar kuru ilggadējais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis atzīts par vainīgu dienesta viltojumā, viņš ir zaudējis deputāta mandātu un attiecīgi arī Jūrmalas domes priekšsēdētāja pilnvaras.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Truksnis mandātu zaudējis, pamatojoties uz Pašvaldības domes deputāta statusa likumu, kura 3. pantā paredzēta deputāta pilnvaru izbeigšanās pirms termiņa ar dienu, kad likumīgā spēkā ir stājies deputātu notiesājošs tiesas spriedums.

Truksnis uzsver, ka “kategoriski nepiekrīt” tiesas spriedumam un nevienu dokumentu neesot viltojis, kā arī neesot nodarījis nekāda veida zaudējumus ne pašvaldībai, ne valstij, un neviena no izvirzītajām apsūdzībām nav bijusi pamatota.Tiesas spriedums aizliedz viņam ieņemt deputāta amatu domē šajā sasaukumā par nenotikušu komandējumu uz Daugavpili 2016. gadā, tomēr viņš “turpināšot darbu jūrmalnieku labā” un noteikti piedalīšoties arī nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Trukšņa vietā pašreizējā domes sasaukumā varēs nākt tā paša (Zaļo un zemnieku savienības/Latvijas Zaļās partijas) pirmais aiz svītras palikušais kandidāts Guntars Anspoks.

Augstākas tiesas (AT) Krimināllietu departaments 25. novembrī atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas pērnā gada 29. novembra spriedumu, ar kuru Jūrmalas domes priekšsēdētājs Truksnis atzīts par vainīgu apsūdzībā par dienesta viltojumu saistībā ar komandējumu un sodīts ar naudas sodu 5000 eiro apmērā.

Tādējādi likumīgā spēkā stājies apelācijas instances tiesas spriedums, ar kuri Truksnim piemērots naudas sods 5000 eiro apmērā.

Tavs komentārs par rakstu: