• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Smagās automašīnas bloķē ceļu Kosovā.Serbu "ieroči" Ziemeļkosovā 2022. gada 31. jūlijā. Foto: Getty Images

Starptautiski «šaubīgā» Kosova grib ieviest vīzas serbiem

Kosovas neatkarību šobrīd ir atzinušas ap 90 pasaules valstu (tostarp Latvija). Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) atzīst, ka Kosovas statuss saskaņā ar starptautiskajām tiesībām joprojām ir pretrunīgs. Lai gan vairāk nekā puse ANO dalībvalstu atzīst Kosovu par suverēnu valsti, tā joprojām ir ANO administratīvajā jurisdikcijā.  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Multietniskās, pārsvarā etnisko albāņu apdzīvotās Kosovas valdība, kura līdz 1999. gadam bija autonoma teritorija Serbijas sastāvā, šā gada 31. jūlijā plānoja ieviest savdabīgu vīzu režīmu Serbijas pilsoņiem. 

Tomēr Kosovā dzīvojošie serbi (viņu tur ir 5-10%) sarīkoja protestus, bloķējot ceļus. 31. jūlija vakarā simtiem Kosovas ziemeļos dzīvojošo etnisko serbu ar kravas automašīnām un citu smago tehniku bloķēja ceļus, kas ved uz kontrolpunktiem uz robežas ar Serbiju. Nenoskaidrotas personas raidīja šāvienus uz Kosovas policistiem, gan nevienu neievainojot.

Tāpēc Kosovas varas iestādes pēdējā brīdī bija spiestas atlikt prasības par robežšķērsošanas dokumentiem Serbijas pilsoņiem ieviešanu:  valdība izplatīja paziņojumu,  ka jaunās prasības ieviešana atlikta līdz 1. septembrim. 

Jaunie noteikumi paredz, ka personām, kurām ir Serbijas personas apliecības, pēc ierašanās Kosovā tās jānomaina pret īpašu pagaidu dokumentu. Kosovas valdība argumentē, ka tas ir atbildes pasākums, jo Serbija to pašu pieprasa Kosovas pilsoņiem, kas ierodas Serbijā.

Tavs komentārs par rakstu: