• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Šarls Mišels, Mateušs Moraveckis, Magdalēna Andešsone un Ursula fon der Leiena Varšavā.No kresās uz labo: Eiropadomes prezidents Šarls Mišels, Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis, Zviedrijas premjerministre Magdalēna Andešsone un EK prezidente Ursula fon der Leiena Varšavā. Foto no: tellerreport.com

Starptautiskie donori piešķir Ukrainai vairāk nekā 6 miljardus eiro

Starptautiskajā donoru konferencē Varšavā Ukrainas atbalstam savākti vairāk nekā seši miljardi eiro, informē Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis (Mateusz Morawiecki).    

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Konferencē mums izdevās savākt vairāk nekā sešus miljardus eiro, un šī nauda tiks izlietota, lai atbalstītu Ukrainu un tos, kas atbalsta Ukrainu,” teica Moraveckis.

Konferencē, ko organizēja Polija un Zviedrija, Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) paziņoja, ka ES atvēlēs vēl 200 miljonus eiro palīdzībai pārvietotajiem cilvēkiem Ukrainā.

“Šodien mēs sanācām kopā ar skaidru mērķi: atbalstīt drosmīgos Ukrainas cilvēkus, kuri cīnās ar agresoru un iestājas par savu brīvību,” preses konferencē teica Leiena.

Eiropadomes prezidents Šarls Mišels (Charles Michel)piebilda, ka ES solidaritāte koncentrēsies uz trim galvenajām jomām: humāno atbalstu, īstermiņa likviditātes vajadzībām un rekonstrukciju.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Володимир Зеленський), kurš uzstājās ar video zvana starpniecību, aicināja Eiropas Savienību (ES) uzreiz piešķirt Ukrainai kandidātvalsts statusu.Ukrainas dalībai Eiropas Savienībā ir jābūt absolūtai realitātei, nevis tikai solījumiem vai izredzēm, bet praktiskiem soļiem,” uzskata Zelenskis, aicinot partnervalstis iesaistīties patronāžas projektos Ukrainā, lai “nodrošinātu reģionu, pilsētu un nozaru pilnīgu atlabšanu”.

Tavs komentārs par rakstu: