• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Steins, Kalniņš, Klementjevs un ĀboltiņaMāris Steins (no kreisās) pamazām kļūst par Solvitas Āboltiņas (no labās) intrigu upuri, Ojāram Kalniņam un Andrejam Klementjevam mierīgi diskutējot savā starpā. Foto: LETA

Steina «likvidēšana» – «troikas» koalīcijas «dāvana» 13. Saeimai

Troikas koalīcija, kurai, visdrīzāk, varu nāksies atdot citām partijām, ir nolēmusi darīt visu, kas iespējams, lai panāktu ārkārtas vēlēšanas. Acīmredzot tāpēc ne no šā, ne no tā 12. Saeimas Prezidijs ir nolēmis likvidēt Saeimas Kancelejas direktora amatu.

Dzintars Zaļūksnis   

Vai varbūt pirmais signāls, ka Saeimas Kancelejas vadītāja Māra Steina karjera tuvojas galam, atskanēja pērnā gada martā, kad viņš tika aicināts uz nopratināšanu Drošības policijā kā persona, pret kuru sākts kriminālprocess saistībā ar jauno ēku, kurā, izbūvējot speciālas telpas, nav ievērotas drošības prasības (šeit)? Tolaik radās aizdomas, ka tas ir vēl varenās Solvitas Āboltiņas pirksts.

Neesmu un nekad nebūšu činavnieku aizstāvis, taču šī troikas riebeklība galu galā var negatīvi atsaukties arī uz sabiedrības un varas attiecībām, bet perspektīvā – uz valsts attīstību kopumā.

Proti, Saeimas jaunuļi jau pietiekami skaidri ir parādījuši, kāda ir – precīzāk, nav – viņu attieksme pret darbu parlamentā. Aiz brēcieniem “Es būšu premjers!”, “Nē, es būšu premjers!”, “Es esmu labākais premjera kandidāts!” u.tml. skaidri samanāma izsalkušu kviecēju raušanās pie siles. Izsalkums, kā zināms, nav labākais padomdevējs, tāpēc aiz alkatības un skaudības zaļi palikušie “vecie” cērt saknē. Likvidējot Saeimas Kancelejas direktora amatu, būs jāaiziet Steinam, kurš šo iestādi vada 28 gadus un jaunajai politiķu ģenerācijai allaž ir veiksmīgi teicis priekšā, kas jādara.

Bez Steina pat vēl Latvijas ceļu minušie Jānis Bordāns un Artis Pabriks var izrādīties kā bez rokām, kur nu vēl Artuss Kaimiņš un Aldis Gobzems, kuriem vispār nav nekādas saprašanas, kā jāuzvedas Jēkabielas namā.    

Starp citu, troikas koalīcijas kroplīgo seju lieku reizi parāda amats, ko tā Steinam piedāvā pēc viņa “likvidēšanas” – Saeimas  Autobāzes saimniecības vadītājs jeb sīka skrūvīte bez padotajiem, atbildīga par labiekārtošanas darbiem un apkopēju darbu kvalitāti. Tas tiek piedāvāts cilvēkam, kurš pats šai koalīcijai ir palīdzējis iedzīvoties varas koridoros. Tagad Steinam tiek pateikts: ja viņš pārcelšanai nepiekritīs, “tiks uzsākta viņa atlaišanas procedūra”.

Kancelejas direktora vietā Saeimas Prezidijs ir lēmis izveidot jaunu štata vietu – Administrācijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju direktora amatu. Akurāt konkurentu Suņu būdas direktoram!

Bet tikām “jaunie spēki”, kāras siekalas šķiezdami un par amatiem kaudamies, tērē dārgo laiku un ļauj saviem konkurentiem samīnēt parlamenta namu ar smirdbumbām, kuras 13. Saeimu var padarīt galīgi nebaudāmu.  

Tavs komentārs par rakstu: