• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas jaunā korpusa makets. Foto: Lita Krone/LETA

Stradiņa slimnīca "Krājbankas" krahā zaudējusi jaunā slimnīcas korpusa aprīkojumam paredzēto naudu

LETA

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa uzbūvēšanai finansējums ir pietiekams, tomēr līdzekļu aprīkojuma iegādei nav, jo tam paredzētie vairāk nekā seši miljoni eiro zaudēti "Latvijas Krājbankas" krahā, pastāstīja slimnīcas vadītājs Dins Šmits.

Slimnīcas vadītājs sacīja, ka slimnīca valsts galvoto aizdevumu slimnīcas jaunā korpusa būvniecībai, kas ir daļa no projektam paredzētā finansējuma līdzās Eiropas Reģionālā attīstības fonda naudai, saņēma ātrāk, nekā tas reāli bija nepieciešams, tāpēc daļa naudas tika noguldīta Latvijas komercbankās.

"Viena no komercbankām bija "Latvijas Krājbanka", līdz ar to tur palika vairāk par sešiem miljoniem eiro, kas bija paredzēti aprīkojumam. Šobrīd strādājam kopā ar Veselības ministriju, lai, iespējams, caur Ministru kabinetu atrisinātu šo lietu. Daļu finansējuma ceram saņemt arī no Eiropas Reģionālā attīstības fonda jaunajā plānošanas periodā," sacīja Šmits.

Kopumā slimnīcas jaunā korpusa būvniecības darbi norit pēc plāna, teica ārstniecības iestādes vadītājs. Būve ir jānodod līdz 2015.gada 31.jūlijam. Šmits prognozē, ka ēkas pieņemšanai būs vajadzīgs vismaz mēnesis un pēc tam vēl divi mēneši, lai fiziski tajā ievāktos. Tas nozīmē, ka 2015.gada oktobrī jaunais korpuss varētu sākt pilnvērtīgu darbu.

Šmits norādīja, ka jau ir izlemts, kuras slimnīcas nodaļas tiks pārceltas uz jauno korpusu, un atlase notikusi pēc stingriem kritērijiem, tostarp tika vērtēta ēku kvalitāte, kā arī vides pieejamība un iespēja to nodrošināt esošajās ēkās. Šmits teica, ka ir tādas ēkas, kur nav iespējams izbūvēt liftu, ir arī tādas, kuras nākotnē varētu kļūt potenciāli bīstamas pacientiem un darbiniekiem.

Tika vērtēts arī pacientu profils, piemēram, jaunas telpas nākamgad iegūs slimnīcas Ambulatoro pakalpojumu centrs, jo nākotnē plānots palielināt ambulatoro pacientu plūsmu, kam nepieciešamas plašākas telpas, kā arī Ausu, kakla un deguna nodaļa un Uroloģijas nodaļa, kur ierobežoto telpu dēļ šobrīd daļai pacientu nākas gulēt gaiteņos.

Vecās telpas, kuras atrodas lielajos korpusos, tiks izmantotas, lai paplašinātu nodaļas, kuras nepārcelsies uz jaunām telpām. Savukārt atsevišķās ēkas, kuras atbrīvosies, pēc jaunā korpusa pabeigšanas, varētu tikt izmantotas izglītības nolūkiem, sacīja Šmits.

"Ja mēs šīs atsevišķās ēkas turpinātu izmantot slimnīcai, mums būtu jāveic lieli ieguldījumi. Līdz ar to mēs drīzāk raudzītos uz iespēju atrast kādas nomas iespējas, piemēram, izīrēt ēkas universitātēm izglītības un zinātnes nolūkiem ar domu, ka tās būtu gatavas ieguldīt arī savus līdzekļus renovācijā. Tomēr par šo jautājumu vēl ir jādiskutē," teica Šmits.

Tavs komentārs par rakstu: