• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Stradiņu" jaunais korpuss"Stradiņu" jaunais korpuss. Skaisti, bet slapji. Foto: LETA

«Stradiņos» un Bērnu slimnīcā konstatēta naudas izšķērdēšana un «cauri» logi

Abās slimnīcās, kuru valdes locekle vēl ne tik sen, pirms stāšanās veselības ministra amatā bija Anda Čakša – Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā – Veselības inspekcija (VI) konstatējusi nepamatotu finansējuma izlietojumu vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.

Kā norāda VI, informācija nodota Ģenerālprokuratūrai, lai šie pārkāpumi tiktu izvērtēti krimināltiesiskā aspektā.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA pastāstīja, ka par Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā konstatētajiem pārkāpumiem Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ir sākta resoriskā pārbaude, savukārt par Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā konstatētajiem pārkāpumiem sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par valsts amatpersonas bezdarbību. Šobrīd lietā aizdomās turētā statuss nevienam nav piemērots.

Plašāku informāciju policija izmeklēšanas interesēs nesniedz.

VI skaidro, ka Nacionālais veselības dienests inspekcijai sniedza informāciju par iespējamiem pārkāpumiem un neatbilstībām valsts apmaksāto magnētisko rezonanšu izmeklējumu uzskaitē. Pēc tam inspekcija veica pārbaudes ārstniecības iestādēs, tostarp Bērnu un Stradiņa slimnīcā.

Bet tikām spēcīgo lietavu laikā parādījušās sūces Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa jumta logos. Slimnīcas darbu tas netraucējot, stāsta slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Lāsma Sīle.

Sūces izveidojušās jaunā korpusa foajē. To rezultātā lietus no aptuveni četru stāvu augstuma pil uz grīdas, pastāstīja Sīle. Pagaidām zem sūcēm palikti spaiņi.

Notikušais pacientiem un personālam bīstamību nerada, turklāt gaitenis ir plašs un cilvēki šai vietai var brīvi apiet apkārt, skaidroja slimnīcas pārstāve.

Sīle norādīja, ka ēkai ir spēkā garantija, un visi bojājumi ir jānovērš būvniekam – pilnsabiedrībai “SBRE”, ko veido “Skonto būve” un jau Zolitūdes traģēdijā “apbružātā” būvfirma “Re&RE”. Būvnieks par notikušo jau esot informēts.

Ēka nodota ekspluatācijā marta beigās un arī kopš tā laika notikušas lietusgāzes, taču līdz šim ēkā šādas problēmas nebija konstatētas, norādīja Sīle.

Jau ziņots, ka jaunā A korpusa pirmā kārta tika nodota ekspluatācijā 2017. gada 29. martā un atklāta pacientiem 1. jūnijā. Ēkā pabeigti celtniecības darbi 29 948 kvadrātmetru platībā, kur izbūvēti četri virsstāvi ar paaugstinātu izbūvi divu stāvu līmenī, un divi pazemes stāvi ar savienojošiem tuneļiem uz blakus esošajām būvēm.

Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 87 435 723 eiro, no šīs summas 24 076 323 eiro ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

(Materiālā izmantota LETA informācija)           

Tavs komentārs par rakstu: