• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valsts prezidents Raimonds Vējonis Foto: LETAValsts prezidents Raimonds Vējonis Foto: LETA

Grozījumus Kredītiestāžu likumā virzīs atkārtotai apstiprināšanai

Strīdīgos grozījumus Kredītiestāžu likumā, ko Valsts prezidents Raimonds Vējonis nosūtīja Saeimai atkārtotai caurlūkošanai, tomēr negrozītus virzīs apstiprināšanai Saeimā, šodien lēma Saeimas budžeta komisija.

Šāds lēmums tika pamatots ar faktu, ka vairs nav spēkā tie apstākļi, kādi bija laikā, kad Saeimā tika skatīti grozījumi Kredītiestāžu likumā.

Atgriežot Kredītiestāžu likuma grozījumus atkārtotai caurlūkošanai Saeimā, Vējonis norādīja, ka atsevišķu ar interešu konflikta novēršanu saistīto normu izstrāde vienlaikus ar AS "Trasta komercbanka" likvidācijas procesu un tiesas izlemšanā esošu jautājumu par administratora iecelšanu šīs kredītiestādes maksātnespējas procesā, rada aizdomas par vēlmi ietekmēt konkrētos procesu.

Valsts prezidenta kancelejas juristi šodien atkārtoti iepazīstināja Saeimas budžeta komisiju ar prezidenta pamatojumu, kāpēc likuma grozījumi tiek atgriezti Saeimai atkārtotai caurlūkošanai.

Saeimas deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) sacīja, ka viņš ir rūpīgi izanalizējis prezidenta vēstules juridisko motivāciju un vēlējās noskaidrot, vai šajā jautājumā pie Valsts prezidenta vērsušies pārstāvji no ASV vēstniecības Latvijā. Prezidenta juristi šo jautājumu nekomentēja.

Kopumā Parādnieks pauda šaubas par prezidenta juridisko konsultantu sagatavotā dokumenta juridisko pusi.

Diskusijās izskanēja, ka patlaban vairs nav spēkā tie apstākļi, kādi bija laikā, kad Saeimā tika skatīti grozījumi Kredītiestāžu likumā, proti, tika izvēlēts "Trasta komercbankas" administrators. Tāpēc Saeimas komisija nolēma virzīt grozījumus Kredītiestāžu likumā tādus, kādi tie jau reiz tika apstiprināti Saeimā galīgajā lasījumā.

Plānots, ka likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

 

Tavs komentārs par rakstu: