• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Jutas Strīķes momentuzņēmumsJuta Strīķe. Foto: Edijs Pālens/LETA

Strīķe netiks pie korupcijas apkarošanas Ukrainā. Ukraiņi nobijušies?

Valdības apstiprinātais Ārlietu ministrijas (ĀM) ziņojums paredz, ka jau šogad darbam Ukrainas Agrārās politikas un pārtikas ministrijā tiks nosūtīts Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvis.

ĀM, analizējot situāciju par ekspertu sūtīšanu darbam Ukrainā ir konstatējusi, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) eksperta norīkošana darbam Ukrainas Nacionālā pretkorupcijas birojā 2015. gadā nevar tikt īstenota.

Kā norāda ĀM, Latvijai kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstij, īstenojot divpusēju atbalstu Ukrainai, būtu nepieciešams sniegt ieguldījumu reformu procesam Ukrainā, nosūtot zemkopības nozares ekspertu. Latvijas eksperts Ukrainā sekmēs gatavošanos ES-Ukrainas Asociācijas līguma un Padziļinātas un visaptverošas tirdzniecības zonas ieviešanai, strādājot pie normatīvās bāzes harmonizācijas.

Uz Ukrainu tiks sūtīts ministrijas Starptautisko lietu un stratēģijas analīzes departamenta eksperts Ainars Nābels-Šneiders, kuram ir ilggadēja pieredze starptautisko attiecību un ES lietās par ZM pārraudzībā esošajām nozarēm. Iepriekš viņš strādājis par ZM atašeju Krievijas Federācijā. Ukrainas Agrārās politikas un pārtikas ministrija apstiprinājusi gatavību uzņemt ZM ekspertu no 1. septembra.

Vēl maijā Ministru prezidente Laimdota Straujuma atzina, ka ar bijušo KNAB priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi pārrunājusi iespēju viņu nosūtīt kā pretkorupcijas ekspertu uz Ukrainu, lai tur palīdzētu cīņā ar korupciju jaunizveidotajā korupcijas apkarošanas birojā.

1 Komentāri


 1. rommels
  2015-08-22

  uz fašistisko ukrainu sūta cilvēkus strādāt!un tauta mirs badu!

Tavs komentārs par rakstu: