• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tramps un triju Baltijas valstu prezidentiRaimond Vējoni, vai jūs saprotat, ko saka Donalds Tramps? Foto: RFE/RL

Susļiks iegāza dubļos Vējoni un līdz ar viņu arī Latviju

Pirmoreiz nākas celties mūsu Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa aizstāvībai, lai gan joprojām uzskatu, ka “cieņas koeficienta” ziņā viņš varētu konkurēt ja nu vienīgi ar Valdi Zatleru vai Albertu Kviesi (1881-1944). Nu, nevaru īsti atbalstīt kādu, kam ir tik maz pašcieņas!

Dzintars Zaļūksnis 

Vējoņa “izgāšanos” vizītē ASV pašlaik nevelk uz zoba, šķiet, tikai tādi, kas par to neko nav dzirdējuši. Tā jau ir, mūsu valsts pirmajai personai skolā ar angļu valodu ir gājis smagi un šī nav pirmā reize, kad viņš to rāda visai pasaulei (šeit). Bet vai tas ir iemesls, lai liegtu viņam ieņemt augsto amatu? Atbildiet paši sev godīgi: vai svešvalodas zināšana/nezināšana ir izšķirošs, nu, kaut vai vienkārši svarīgs kritērijs valsts galvas darba vērtēšanā? Atļaušos teikt, ka nav gan! To, cik lielas sukas Vējonis pelnījis par iekšpolitisko “bezzobainību”, šoreiz nerunāsim, jo izsmiekls skan par ko citu. Vai, vai, kāds mūsu prezidents lempis un malēnietis!

Un mēs paši, protams, esam korifeji un īsteni vidzemnieki, turklāt angliski buldurējam uz nebēdu, vai ne? Taču kādi “gudrinieki” mēs paši esam, liecina tas, ka neesmu pamanījis, vai kāds publiski uzdotu, manuprāt, VISSVARĪGĀKO, situācijai visvairāk atbilstošo jautājumu: ko darīja tie labi apmaksātie Valsts prezidenta kancelejas susļiki, kuru tiešais pienākums bija nodrošināt, lai amerikāņi apgādā Vējoni ar labu tulku? Vai, sliktākajā gadījumā, tulku uz Ameriku atvest no Latvijas, kaut vai par Latvijas nodokļu maksātāju naudu. Zināja susļiki, ka būs problēmas, un ne pirkstiņu nepakustināja!

Un kāpēc tik augstprātīga attieksme bija pašiem amerikāņiem? Jo NEVIENAS valsts galvam nav jāmāk angļu valoda, ja vien tā nav valsts valoda.

Un, jā, vai tas laiskais vīrelis (vai sievele), kas neko nedarīdams/-a ir saņēmis, varu saderēt, itin pieklājīgu algu, prēmijas un piemaksas, jau ir atlaists/-a no darba par Valsts prezidenta un Latvijas tēla maitāšanu? Ļoti gribētos to uzzināt.

Pretējā gadījumā nāksies domāt, ka šāda “izgāšanās” bija paredzēta abu pušu iepriekš saskaņotajā vizītes scenārijā. Tad tas ir vēl bēdīgāks variants, tad tas jau ož pēc pakalpības un pat verdziskuma.

Neceru, ka atbildēsiet uz šo manu jautājumu, Vējoņa kungs. Jūsu susļiki līdz šim ar tādiem kā es lielākoties nav runājuši vispār, bet, ja ir, tad ļoti augstprātīgā tonī. Daudz augstprātīgākā nekā Donalds Tramps (Donald Trump) runāja ar jums, pat saprazdams, ka pretim sēž cilvēks, kas viņu nesaprot. Ne velti pēc teksta par to, ka viņš atbalsta Baltijas valstis un būtu labi, ja ASV vienotos ar Krieviju, pateica ļoti skaidri: “And just about everybody agrees to that, except very stupid people, OK?”*  (šeit)

Ko nozīmē OK, jūs tak zināt, Vējoņa kungs? Bet pārējo jums iztulkos –, ja neviens cits, tad tas susļiks, kura dēļ jūs esat iegāzies ar seju dubļos, līdzi pavilkdams arī visu mūsu kopīgo un mīļo Latviju.

* Un tam piekrīt gandrīz visi, izņemot ļoti stulbus cilvēkus, skaidrs? (angļu val., tulkojums variants)

Tavs komentārs par rakstu: