• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Cimdota roka ar vakcīnuPašlaik pasaulē nav un nevar būt pilngi drošu vakcīnu pret "Covid-19". Foto: Bob Engelaar/ANP/AFP

Šveicē pēta «Pfizer/BioNTech» un «Moderna» vakcīnu blaknes, tostarp nāvi un jostas rozi

Šveices narkotiku un medicīnas produktu uzraudzības iestāde (Schweizerische Zulassungs- und Aufsichtsbehörde für Arzneimittel und Medizinprodukte) “Swissmedic ir izpētījusi 557 ziņojumus par “iespējami nevēlamām blaknēm” pēc Šveicē veiktām potēm ar “Pfizer”/BioNTech” vakcīnu un 580 līdzīgus ziņojumus pēc potēšanās ar “Moderna” vakcīnu.   

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Swissmedic” Šveicē ir reģistrējusi kopumā 55 letālus gadījumus pēc imunizācijas, apstiprina šīs iestādes paziņojums, kas publiskots Šveices valdības vietnē.  

“55 nopietnos gadījumos mēs paužam nožēlu par vakcinēto nāvi īsākā vai garākā laika posmā [pēc potes saņemšanas],” konstatējusi “Swissmedic”.

Iestāde norāda, ka līdz 6. aprīlim Šveicē bija pārbaudīti 1174 ziņojumi par “iespējami nevēlamām blaknēm pēc vakcinēšanas pret “Covid-19””, turklāt 577 gadījumos runa bija par kompāniju “Pfizer/BioNTech” ražoto vakcīnu “Comirnaty”, bet 580 gadījumos – par “Moderna” vakcīnu.  Vēl 17 ziņojumos nebija informācijas par to, kāda vakcīna izmantota.

Lielāko daļu ziņojumu bija iesnieguši mediķi, bet 92 (7,8%) nāca tieši no blakņu skartajiem, t.i., pacientiem. Lielākajā daļā ziņojumu bija uzrādīta vairāk nekā viena reakcija (kopā 2960 reakcijas 1174 ziņojumos, kas atbilst vidēji 2,5 reakcijām vienā ziņojumā).

Speciālisti kā nopietnus novērtēja 396 ziņojumus (33,7%) par vakcinēšanas nevēlamām blaknēm. Tas notika gadījumos, kad cietušās personas vai nu bija bija spiestas ārstēties slimnīcā, vai arī viņu reakcijas tika klasificētas kā medicīniski nozīmīgas citu iemeslu dēļ. Tostarp runa bija par paaugstinātu ķermeņa temperatūru (56 ziņojumi), apgrūtinātu elpošanu (31), galvassāpēm vai migrēnu (28), vemšanu (20), nogurumu, paaugstinātu asinsspiedienu (pa 19), saslimšanu ar “Covid-19”, reiboni (pa 18)  un anafilaktiskām [smagām alerģiskām] reakcijām (12).

Tika ziņots arī par 44 jostas rozes (herpes zoster) gadījumiem, no kuriem 26 tika vērtēti kā nopietni. [Jostas rozi mūža otrajā pusē var ierosināt viena no herpesvīrusa paveidiem varicella zoster (VZV) reaktivācija. VZV ir tas pats vīruss, kas bērniem izraisa vējbakas.] Jostas rozes parādīšanās iespēja konstatēta saistībā ar vecuma palielināšanos, svārstoties no trim (uz 1000 cilvēkiem) 40–50 gadu vecuma grupā līdz 10 tiem, kas vecāki par 80 gadiem. Jostas roze ir parādījusies no vienas līdz 43 dienām pēc vakcinācijas. Šveices speciālisti pašlaik pēta cēloņsakarību starp vakcinācijām un šīs slimības gadījumiem.

Par 55 letālajiem gadījumiem “Swissmedic” skaidro, ka mirušo vidējais vecums bijis 84 gadi, un lielākajā daļā gadījumu šiem  cilvēkiem ir bijušas nopietnas veselības problēmas. Eksperti uzskata, ka viņu nāves pamatcēlonis ir bijis viņu slimības. “Cik zināms šobrīd, nāvi izraisīja tādi apstākļi kā infekcijas, kardiovaskulāri gadījumi vai plaušu un elpceļu slimības, kas bija neatkarīgi no vakcinācijas. Neskatoties uz hronoloģisko korelāciju, nav konkrētu pierādījumu, kas liecinātu, ka nāves cēlonis bija vakcinācija,“ teikts “Swissmedic” atzinumā.

Atbilstoši Šveices Federālā sabiedrības veselības biroja (angļu: Federal Office of Public Health, FOPH) informācijai valstī līdz 2021. gada 4. aprīlim (ieskaitot) tika ievadīti aptuveni 1,6 miljoni vakcīnas devu, bet aptuveni 604 000 cilvēku ir vakcinēti pilnībā. Par blaknēm tiek ziņots aptuveni vienreiz pēc 1000 vakcīnu devu ievadīšanas.

1 Komentāri


 1. Ilze
  2021-04-14

  1 no 11000 vakcinēto mirst. 1 no 1000 vakcinēto ir nopietnas blaknes. Ja novakcinēs visus (pieņemsim 1,6 miljoni) Latvijas iedzīvotājus, tad garantēti nomirs 145 un ļoti slikti jutīsies ar iespējams ilgstoši paliekošām sekām 1600 Latvijas iedzīvotāju.

Tavs komentārs par rakstu: