• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Meitene priecājas lapu kaudzēLapas krīt, bet vasara atgriežas! Foto: Jevgenija Majorova

Sveicieni no vasaras!

Turpmākajās diennaktīs Latvijā nostiprināsies anticiklona ietekme un gaisa temperatūra dažās saulainākajās pēcpusdienās pakāpsies līdz rekordaugstai atzīmei, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".

Pirmais siltuma rekords šomēnes tika sasniegts vēlēšanu dienā, termometra stabiņam Mērsragā pakāpjoties līdz +18,8 grādiem. Svētdien Latviju šķērsoja aukstā atmosfēras fronte, tādēļ pirmdienas rīts daudzviet Latvijā bija aukstākais kopš pavasara.

Tomēr no dienvidrietumiem Latvijai tuvojas siltāks gaiss, un otrdien temperatūra pakāpsies līdz +11..+16 grādiem. Kādā no turpmākajām pēcpusdienām, sildot saulei, gaisa temperatūra var sasniegt +16..+21 grādu. Reizēm, pelēkiem mākoņiem pārklājot debesis, gaisa temperatūra dienas laikā var būt aptuveni tāda pati kā naktī, iespējama arī smidzināšana un migla.

Minimālā gaisa temperatūra nakts un rīta stundās nav gaidāma zemāka par +4..+9 grādiem.

Šīs nedēļas sākumā pūtīs mērens dienvidrietumu vējš, vietām piekrastē brāzmās līdz 18 metriem sekundē, bet, sākot ar nedēļas vidu, dominēs lēns dienvidu vējš.

Sagaidāms, ka anticiklons saglabāsies arī nākamajā nedēļā, tādēļ nav gaidāmi ievērojami nokrišņi un gaisa temperatūra būs virs normas.

Augstākā gaisa temperatūra, kas valstī reģistrēta oktobra vidū, ir +22,6 grādi 1995. gada 10. oktobrī un +21,8 grādi 1967. gada 13. oktobrī. Vēlākais zināmais datums, kad gaisa temperatūra Latvijas teritorijā sasniegusi +20 grādu robežu, ir 18. oktobris 1949. gadā.

Tavs komentārs par rakstu: