• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Šveices uzņēmuma "Allseas" cauruļvadu guldīšanas kuģis "Pioneering Spirit".Šveices uzņēmuma "Allseas" cauruļvadu guldīšanas kuģis "Pioneering Spirit" pārtraucis darbu. Publicitātes foto: Allseas Group

Šveicieši nobīstas no ASV sankcijām un aptur līdzdalību «Nord stream 2»

ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) ir apstiprinājis Kongresa (Congress) apstiprināto sankciju paketi pret uzņēmumiem, kas piedalās gāzesvada “Nord Stream 2”būvniecībā Baltijas jūrā no Krievijas uz Vāciju.

InfoTOP, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Sankciju nodrošināšanas pasākumu ietvaros paredzēti aizliegumi iebraukt ASV un visu Amerikā esošo uzņēmumu aktīvu iesaldēšana.

Tulīt pēc sankciju izsludināšanas Šveices uzņēmums “Allseas” apturēja līdzdalību Nord Stream 2 būvniecībā. “Allseas” vadība paziņojusi, ka gaida norādījumus, kuros būtu “ASV struktūras nepieciešamie normatīvie, tehniskie un ekoloģiskie paskaidrojumi”.

Šveiciešiem ir, ko zaudēt: sankcijas var negatīvi iespaidot “Allseas” aktīvus ASV Teksasas štatā, kā arī uzņēmuma kuģus, kas kursē ASV teritoriālajos ūdeņos.

Līdz ar “Allseas”lēmumu rodas šaubas, vai 11 miljardus dolāru vērtais projekts tiks pabeigts laikā. Tas apdraud plānus ātri palielināt Krievijas dabasgāzes pārdošanu Eiropā.

Trampa administrācija savu nostāju pret “Nord Stream 2” pamato ar to, ka ar šo projektu tiks pastiprināta Krievijas prezidenta Vladimira Putina (Владимир Путин) “ekonomiskā un politiskā ietekme Eiropā”.

Tavs komentārs par rakstu: