• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kristalina GeorgijevaKristalina Georgijeva uzskata, ka optimismam nav pamata. Foto: Getty Images

SVF izpilddirektore: pasaule sastingusi jaunas «Lielās depresijas» gaidās

2020. gadā pasauli gaida ļaunākā ekonomikas lejupslīde kopš Lielās depresijas (The Great Depression, 1929-1939), paziņojusi Starptautiskā valūtas fonda (SVF, International Мonetary Fund) izpilddirektore Kristalina Georgijeva (bulgāru: Кристалина Иванова Георгиева-Кинова) uzrunā, kas atrodama SVF mājas lapā.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Georgijeva uzskata, ka depresija skars gan attīstītās valstis gan attīstības ekonomikas. Gaidāmā krīze, viņa uzsver, “nepazīst robežas” un tajā “cietīs visi”.  

SVF vadītāja atzīst, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ ekonomika ir spiesta pārdzīvot “agrāk nepieredzētu” krīzi. “Covid-19 zibens ātrumā ir sagrāvis mūsu sociālo un ekonomisko kārtību tādos mērogos, kādu nav mūsu atmiņā,” viņa norāda. Georgijeva uzskata, ka “cilvēce pagaidām nesaprot, cik dziļā un ilgstoša būs šī lejupslīde”.

“Taču jau tagad ir skaidrs, ka pasaules ekonomikas pieaugums 2020. gadā būs krasi negatīvs. (..) Patiesībā mēs paredzam ļaunāko ekonomikas lejupslīdi kopš Lielās depresijas laikiem,” uzsver SVF izpilddirektore.

Georgijeva prognozē: ja koronavīrusa pandēmija norims 2020. gada otrajā pusē, ekonomikas daļēja atjaunošana varēs sākties 2021. gadā. SVF vadītāja aicina visus uz kopīgu darbību. “Tieši šie vispārējie draudi mūs vieno, lai mēs izmantotu visas cilvēces spēcīgākās īpašības – solidaritāti, drosmi, radošumu un līdzcietību. Mēs vēl nezinām, kā mainīsies mūsu ekonomika un dzīvesveids, tomēr mēs zinām, ka no šīs krīzes iziesim stiprāki,” pauž Georgijeva savas uzrunas noslēgumā.  

Tavs komentārs par rakstu: