• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Svitlana Loboda Tallinā.Svitlana Loboda koncertā Tallinā 2022. gada oktobrī. Foto: Tairo Lutter/ Postimees/Scanpix Baltics/lsm.lv

Svitlana Loboda «uzkārta» starp Krieviju un Ukrainu

Pie cenzūras Baltijas valstīs jau pierasts, tomēr laiku pa laikam tā iegūst īpaši rafinētas formas. Tā pašlaik Latvijā dzīvojošā ukraiņu dziedātāja Svitlana Loboda (Свiтлана Лобода), kura plānoja koncertturneju Lietuvas lielākajās pilsētās, iekļauta Lietuvā nevēlamo personu sarakstā, apstiprinājusi kaimiņvalsts ārlietu ministra preses pārstāve Paulīna Levickīte (Paulina Levickytė).

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Loboda novembra beigās un decembra sākumā bija plānojusi četrus koncertus Panevežā, Šauļos, Klaipēdā un Viļņā.

 “Pēc konsultācijām ar mūsu partneriem Ukrainā mēs pievienojam dziedātāju persona non grata sarakstam,” Levickīte teica ziņu aģentūrai BNS.

Šīs lietas pikantums meklējams apstākļi, kaLoboda atrodas arī Krievijas melnajā sarakstā: viņai uz 50 gadiem liegta iebraukšana valstī, jo dziedātāja kritizēja iebrukumu Ukrainā.

Kultūras ministrs Simons Kairis (Simonas Kairys) paskaidrojis, ka dziedātāja ir Ukrainas pilsone un pašlaik dzīvo Latvijā, tādēļ atšķirībā no citiem Krievijas skatuves māksliniekiem uz viņu netiek attiecināts automātisks iebraukšanas Lietuvā aizliegums.

“Runa ir par privātiem pasākumu organizatoriem, privātām telpām, tādēļ vienīgais risinājums ir apsvērt tādas personas iekļaušanu Lietuvā nevēlamo personu sarakstā,” viņš teica.

Lietuvas sabiedriskā raidorganizācija LRT ziņoja, ka dziedātāja aktīvi turpināja uzstāties Krievijā arī pēc Krimas pussalas okupācijas 2014. gadā, turklāt 2015. gadā uzstājās 9. maija pasākumā, kurā tika svinēta Padomju Savienības uzvara Otrajā pasaules karā.

Kairis apgalvo, ka “riskus rada dziedātājas iepriekšējā pozīcija attiecībā uz Krieviju”.

Tavs komentārs par rakstu: