• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mohamads Hasans AhundsMohamads Hasans Ahunds: Afganistānai jūs esat vajadzīgi! Foto: Aj Jazeera

Talibi aicina valsts pārvaldes profesionāļus atgriezties Afganistānā

Pēc ASV un sabiedroto karaspēka steidzīgās pārdislokācijas prom no Afganistānas zibens ātrumā šajā valstī varu pārņēmusī radikālo islāmistu kustība “Taliban” (angl. arī Taleban) aicina gāztās afgāņu valdības ierēdņus atgriezties valstī.  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

Tas gan apstiprina talibu plānus noturēt varu ilgtermiņā, gan netieši apliecina grupējuma vēlmi iekļauties civilizētajā pasaulē.

Aicinājumu ir izplatījis talibu ieceltais pagaidu Ministru kabineta priekšsēdētājs mulla Mohamads Hasans Ahunds (angl: Mohammad Hasan Akhund). “Mēs aicinām bijušos ierēdņus atgriezties dzimtenē, lai varētu piedalīties tās drošības un labklājības garantēšanā,”– Mohamada Hasana teikto citē arābu informācijas aģentūra “Al Jazeera”.

Afganistānas pagaidu valdības vadītājs uzskata, ka šobrīd “Taliban” vadībai jāuzņemas liela atbildība afgāņu tautas priekšā. “Mēs esam cietuši kolosālus zaudējumus, lai sasniegtu pašreizējo vēsturisko momentu. (..) Šobrīd mēs visu afgāņu acu priekšā saskaramies ar nopietnu pārbaudījumu,”– secina Mohamads Hasans.

Talibi ir izsludinājuši vispārēju amnestiju tiem, kas atbalstīja iepriekšējo varu vai ar to sadarbojās ASV armijas militārās operācijas laikā Afganistānas teritorijā.

Tavs komentārs par rakstu: