• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pasākuma "Retumu kabineti" plakātsTalsu novada muzejs aicina uz "Retumu kabinetiem". Pasākuma plakāts

Talsu novada muzejs ar «Retumu kabinetiem» sāk svinēt savu simtgadi

Talsu novada muzejam nākamgad apritēs 100. jubileja, un jau šobrīd tās svinēšanu sāk ar “Retumu kabinetu” izstādi, informē lsm.lv.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Muzeja trīs stāvos apskatāmas dažādas vērtības, kuras savulaik medījuši un savā īpašumā ieguvuši kolekcionāri. Vairākas no šīm kolekcijām gūlušas pamatos muzeju izveidošanai.

Izstādes kurators – Francijas retumu kolekcionārs Žils Bonvjāls (Gilles Bonnevialle) četrus gadus ir pavadījis Latvijā. Pats no savas kolekcijas Bonvjāls piedāvājis gliemežvākus, dabas priekšmetus un dažādas ēdamlietas.

“Tā, protams, ir neliela daļa no visiem izstādē izliktajiem priekšmetiem. Mums palīdzēja arī vairāki Latvijas muzeji, piemēram, Rundāles un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Šeit ir vairāki simti viņu kolekcijas priekšmetu,” stāsta Bonvjāls.

Kolekcijas izvietotas skapjos. Savā ziņā tos tāpēc sauc par retumu kabinetiem – ar priekšmetiem piepildītas mēbeles savulaik iezīmēja jaunu virzienu interjerā.

‘Tas ir tā, ka viss līdz griestiem, viss ir piebāzts ar visu kaut ko. Kāpēc retumi? Tāpēc, ka tas, ko cilvēks ir dabūjis, ir retums tā laika Eiropā. (..) Sarkanais korallis īstenībā joprojām ir retums un ļoti dārgs prieks,” zina teikt Talsu novada muzeja direktors Uldis Jaunzems-Pētersons.

Izstādē “Retumu kabineti. Kaislība Eiropā 16.-21.gs.” Talsu novada muzejā līdz pat pavasarim būs apskatāmi vairāki simti dabas izcelsmes un mākslas priekšmetu no Latvijas muzeju un mantojuma institūciju, kā arī franču privātkolekcijām. 

Tavs komentārs par rakstu: