• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sandra PētersoneSandra Pētersone. Publicitātes foto: VL!-TB/LNNK

Talsu novadu kādu laiku vadīs «tēvzemiete» Pētersone

Talsu novada domes deputāti ārkārtas sēdē par savu priekšsēdētāju ievēlējuši pansionāta “Lauciene” direktora palīdzi saimnieciskajos jautājumos Sandru Pētersoni, kura pārstāv nacionālo bloku “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Iepriekšējo Talsu novada domes priekšsēdētāju Daini Karolu (Latvijas Zemnieku savienība) no amata gāza 14.maijā, pārmetot viņam ilgstošu pašvaldības atstāšanu bez izpilddirektora, kā arī komunikācijas problēmas.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Par Pētersoni nobalsoja 13 sešu politisko partiju deputāti. Balsojumā atturējās trīs deputāti no partijas “Mēs – Talsiem un novadam” un viena Jaunās konservatīvas partijas deputāte , kura koalīcijas partijām pārmeta, ka tās viņu neesot aicinājusi uz slepeno sarunu.

Ārkārtas sēdes darba kārtībā iekļauts jautājums par “Talsu novada pašvaldības nolikuma” grozīšanu, paredzot, ka novada domes priekšsēdētājam turpmāk būs trīs vietnieki nevis viens, kā tas bija līdz šim. Katra vietnieka pārziņā būs noteikts jautājumu loks. Domes priekšsēdētāja vietnieka amatu saglabā “Vienotības” deputāts Normunds Tropiņš, kurš atbildēs par sociālo jomu. No jauna tiks vēlēts vietnieks tautsaimniecības jomā – tas būs deputāts Andris Astrātovs (“Talsu novada attīstībai”), kā arī vietnieks izglītības, kultūras un sporta jomā – bijušais domes priekšsēdētājs Karols.

Par izpilddirektori plānots apstiprināt līdzšinējo izpilddirektora pienākumu izpildītāju Ievu Krēķi, bet par viņas vietnieku kļūs Arvis Lagzdiņš, kurš līdz šim pašvaldībā pildījis Komunālās nodaļas vadītāja pienākumus.

Tavs komentārs par rakstu: