• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Sēras par tautu. Foto: unit.com

«Tautas nomainīšana» Latvijā varētu notikt līdz aptuveni 2040. gadam

Roberts Ozols

Pērn pat oficiālā statistika bija spiesta atzīt, ka pirmo reizi kopš 1960. gada iedzīvotāju skaits Latvijā ir samazinājies zem 2 miljoniem. Šajā sakarā tiek aktualizētas dažādas prognozes, kuras cilvēku skaita samazināšanos šajā teritorijā vērš teju vai apokaliptisku, sacenšoties no gaisa grābtos skaitļos un rēķinot, kad Latvijā vairs vispār nebūs iedzīvotāju. Šajā sakarā tiek minēts 2200. un pat 2150. gads. Taču, manuprāt, ir pilnīgi skaidrs, ka iedzīvotāji Latvijā būs vienmēr, un to skaits, visdrīzāk, nenoslīdēs pat zem 1,5 miljoniem. Tiesa gan, pavisam maza daļa būs pašreizējo Latvijas iedzīvotāju pēcnācēji.     

Eiropas Savienībā (ES) ir četras valstis, kurās iedzīvotāju ir mazāk nekā Latvijā – Igaunija, Kipra, Luksemburga un Malta. Iedzīvotāju blīvums Latvijā ir vidēji 30,9 cilvēki uz kvadrātkilometru (cilv./km2). Igaunijā cilvēku blīvums ir nedaudz mazāks – 29 uz km2. toties Kiprā tas ir 177, Luksemburgā – 194,1, bet Maltā – pat 1298 cilv./km2. Tas nozīmē, ka mēs dzīvojam “šiki” – par tādu dzīves telpu mūsdienās daudzviet var tikai sapņot. Vai tiešām jūs domājat, ka šajā teritorijā, apmirstot un aizvācoties pašreizējiem iedzīvotājiem, izveidosies tukšums un nekas nenotiks? Nebūsim naivi – lai arī klimats te diezin vai uzskatāms par ideālu, toties ir gandrīz neskarta daba, tīrs gaiss un ūdens, kas modernajā pasaulē iegūst arvien lielāku vērtību.

2005.-2015. gadā iedzīvotāju skaits ES valstīs kopumā ir palielinājies par 2,7% jeb 13,5 miljoniem cilvēku. Izvērtējiet šo skaitli! 13,5 miljoni – tās ir sešarpus Latvijas. Iedzīvotāju skaita samazinājums fiksēts tikai trijās no “vecajām” ES valstīm – Portugālē, Grieķijā un Vācijā. Pēdējā pašlaik imigrantus pieņem visvairāk un, iespējams, vislabprātāk. Lietuva un Latvija pēdējo 10 gadu laikā ir zaudējušas attiecīgi 12,9 un 11,7 procentus savu iedzīvotāju. Lai nebūtu pārpratumu: tie visi ir ES statistikas biroja Eurostat skaitļi.

Visiem aiz muguras taisot nākamā gada valsts budžetu, Laimdotas Straujumas kabinets (bez šaubām, ar valdošās partijas – Koalīcijas – svētību) ir pamanījies par 40% (!) palielināt militāros izdevumus, toties pasākumiem, kas būtu paredzēti demogrāfiskās situācijas uzlabošanai, nav piešķirts praktiski nekas.

Jautājums ir pavisam vienkāršs: ko mēs grasāmies aizsargāt? Vai politisko eliti? Nē, ne tikai eliti: Latvijai ES jau ir piešķīrusi 56 miljonus eiro bēgļu uzņemšanai. Nupat tika saņemts solījums piešķirt vēl 42 miljonus. Par vienu “bēgli” ES maksā 6000 eiro. Vērtējot to ģeopolitiskā aspektā, jāatzīst, ka iespēja, ka politiskā elite ir gatava sākt “tautas nomaiņu”, dažu gadu laikā brīvprātīgi (un te nu jāsaka – bez jelkādas ironijas) pieņemot vairāk nekā 16 000 imigrantu, kas pagaidām nav vēl pat 1% no visiem Latvijas iedzīvotājiem, taču, turpinot zaudēt pamatiedzīvotājus šādos tempos, tas nozīmē  gandrīz gada “zudumu” kompensāciju. Statistiski varam izrēķināt, ka šādā veidā “tautas nomaiņa” notiks nepilnu 25 gadu laikā – ap 2040. gadu elektorāta vairākums būs cilvēki, kam šobrīd ar Latviju nav itin nekāda sakara. Un tad mums nāksies pieņemt mūsu stratēģiskā drauga – ASV – aprobēto shēmu: kļūt par “indiāņiem” savā tēvzemē. Tie, kas lielāki rasisti, mieriniet sevi ar domu, ka arābi un afrikāņi Latvijas klimatā ar laiku “izbalēs”.  

5 Komentāri


 1. MILDA BREIVA
  2015-09-30

  Tieši tāpēc arī Latvijas iedzimtie tiek iznīdēti, ka kapitālisti aptvēra bioloģiski tīras vides izdevīgumu.

  • Jens Z
   2015-10-01

   kapitālisti - tas vēl maigi teikts, neņemot vērā etniskos kritērijus

 2. Jurs
  2016-03-01

  Vieniigi Baltaa rase ir imuuna pret religisko zombeeshanu un peidoveertiibaam ,jo tai ,kaa civilizaacijai ir visecaakaas saknes ,kas naak no Hiperborejas un atlikushaas Atlantiidas PEECTECIEM . Islaamticiigoe un jau samaisiitaas rases paarstaavji piedzimst ar defektiem un savaa buutiibaa ir radiiti ,lai iepoteejot shiem religisko ideju buutu izmantojami un kontroleejami miljoniem gadus veciem demoniskiem speekiem pret Balto rasi ,kas savaa buutiibaa shodien ir novesta pilniibaa savas veestures un speeju izolaacijaa. Neviens nezin patieso Balto cilveeku veesturi un viduslaiku notikumus ,kaa vien Biblisko murgojumu ,kas neiekljaujas nevienaa hronologiskaa kaartiibaa. Taapeec shodien ,lai saprastu notikumus kontekstaa ,kas notiek jaatrod internetaa Tartaariju ,kaa impeeriju un jaasaak skatiities ,ko jau daudzus gadus ieprieksh un ,kaa akadeemiskaa zinaatne ir sleepusi shos faktus .

 3. tautietis
  2016-03-10

  Pamodās. ko tad 20 gadus gulējāt ?

  • tautietis
   2016-03-10

   Tautu pārvietošana, vardarbīgā ir tik pat veca kā pasaule. Tā ir verdzības pirmatnējā forma, kur vergturu lomu nespēlē cilvēki bet velni.

Tavs komentārs par rakstu: