• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Informē par pētījuma "Valsts stratēģijas rīcībai ar "Lattelecom" un "LMT" kapitāla daļām izstrāde" galvenajiem secinājumiem.Informē par pētījuma "Valsts stratēģijas rīcībai ar "Lattelecom" un "LMT" kapitāla daļām izstrāde" galvenajiem secinājumiem. Foto: LETA

"Telia Company" atbalsta LMT un "Lattelecom" apvienošanu

LETA

Zviedrijas un Somijas telekomunikāciju uzņēmums "Telia Company" atbalsta SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) un SIA "Lattelecom" apvienošanu, aģentūrai LETA pauda "Telia Company" vecākais viceprezidents Roberts Andersons.

Vienlaikus viņš norādīja, ka patlaban vēl kompānija nesniegs plašākus komentārus par šo jautājumu. "Telia Company" gaidīs konkrētus priekšlikumus no Latvijas valdības.

"Kā saprotam, tad konsultāciju kompānijas "KPMG Baltics" pētījumā ir atzīts, ka pašreizējā īpašumtiesību struktūra nav optimāla un pausts atbalsts abu uzņēmumu apvienošanai - tā ir pieeja, ko "Telia Company" jau ilgu laiku ir mudinājusi atbalstīt kā vienīgo risinājumu, lai nodrošinātu LMT un "Lattelecom" ilgtspējīgu nākotni," sacīja Andersons.

Kā ziņots, ņemot vērā telekomunikācijas uzņēmumu "Lattelecom" un LMT esošās tirgus pozīcijas, tirgus attīstības tendences un potenciālo ietekmi uz konkurenci un pakalpojumu cenām, konsultāciju kompānija "KPMG Baltics" rekomendē izveidot vadošu un biržā kotētu integrētu Baltijas telekomunikāciju operatoru ar sabalansētu akcionāru struktūru, kas ņem vērā Latvijas iedzīvotāju intereses.

"KPMG Baltics" piedāvātais risinājums paredz izveidot integrētu uzņēmumu, kurā līdzīgās daļās, balstoties uz akcionāru līgumu, "Telia" un Latvijas valstij katrai pusei piederēs 30-40% akciju. 30% akciju tiks piedāvāts iegādāties privātajiem akcionāriem un pensiju fondiem biržā.

Pētījumā secināts, ka integrētā uzņēmuma tirgus daļa varētu būt aptuveni 52%, rēķinot pēc ieņēmumiem. Situācijas analīze pārējos Eiropas tirgos liecina, ka šāda tirgus daļa atbilst caurmēra nozares līderu tirgus daļai Eiropas tirgos, saglabā konkurenci un nodrošina nepieciešamo darbības efektivitāti turpmākai attīstībai.

"KPMG Baltics" ieteiktais risinājums ļaus saglabāt būtisku valsts ietekmi uzņēmumā un nodrošinās valsts ieguldījumu vērtības pieaugumu iegūto sinerģiju rezultātā.

Kā konstatējuši pētījuma autori, tad, neapvienojot "Lattelecom" un LMT, pastāv būtisks risks, ka citi tirgus spēlētāji izveidos integrētu operatoru, kas varētu atņemt tirgus daļu "Lattelecom" un LMT.

Tavs komentārs par rakstu: