• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Terorakts StrasbūrāPēc apšaudes Strasbūrā. Apakšējā kreisajā stūrī: Čekats Šērifs. Fotokolāža: protothema.gr

Terorakts Strasbūrā: islāmists vai vienkārši bandīts?

Korāns nemāca vardarbību. Islāms pats par sevi nav teroristu reliģija. Taču fakts paliek fakts: lielāko daļu terora aktu Eiropā pēdējos gados ir organizējuši un paveikuši tieši islāmisti, kuri šķiet, ir aizmirsuši, ka arī Isa ir viens no īstenu musulmaņu godājamajiem praviešiem, un diezin vai viņa dzimšanas dienas svinētāju nogalināšana ir “Allāham tīkams darbs”.   

11. decembra vakarā Francijas pilsētas Strasbūras centrā pie Ziemassvētku tirdziņa notikusi apšaude, kurā bruņots vīrietis nogalinājis divus cilvēkus un ievainojis vēl 14, no kuriem seši ir kritiskā stāvoklī. Pēc apšaudes Francijas valdība ir paaugstinājusi terorisma trauksmes līmeni, bet šāvēja meklēšanā iesaistīti plaši policijas un armijas spēki.

Francijas iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs (Christophe Castaner) ir apstiprinājis, ka uzbrucējs pēc apšaudes aizbēga no notikuma vietas, bet viņš ir identificēts un viņu meklē ap 350 policistu un karavīru, kurus atbalsta divi helikopteri.

Karavīri, kas patrulēja šajā rajonā regulāru pretterorisma operāciju ietvaros, iesaistījās apšaudē ar aizdomās turēto un viņu ievainoja, bet nespēja novērst viņa aizbēgšanu, sacīja ziņu avoti policijā.

Apšaudē aizdomās turētais jau iepriekš bijis zināms policijai par noziegumiem, kas nebija saistīti ar terorismu. Viņš ir bijis notiesāts gan Francijā, gan Vācijā, un pavadījis kādu laiku cietumā, sacīja Kastanērs.

Šāvējs esot 29 gadus vecs un 27 reizes (!) tiesāts Strasbūras iedzīvotājs Šekats Šērifs (Chekatt Chérif), kuru bija paredzēts aizturēt otrdienas rītā. Pret viņu notika izmeklēšana par slepkavības mēģinājumu, sacīja viens no ziņu avotiem.

Francijas Iekšlietu ministrija "nopietna drošības incidenta" dēļ aicināja cilvēkus palikt iekštelpās.

Pēc ziņām par apšaudi tika slēgta Eiropas Parlamenta (EP) ēka Strasbūrā un to nevarēja pamest deputāti, personāls un žurnālisti. EP notika plenārsēde, uz kuru no Briseles ieradušies simtiem deputātu un amatpersonu.

Notikušo apšaudi, kuras motīvs vēl nav zināms, izskata pretterorisma lietu prokurors.

Francijas valdība pēc šī incidenta arī ir paaugstinājusi terorisma trauksmes līmeni. Iekšlietu ministrs paziņoja, ka vietējās varas iestādes Strasbūrā aizliegs demonstrācijas, lai piesaistītu drošības spēkus apšaudē aizdomās turētā meklēšanā.

Visas Strasbūras skolas ir atvērtas, bet vecāki var paturēt bērnus mājās, ja to vēlas. Trešdien Ziemassvētku tirdziņš ir slēgts, un karogi pilsētas domē nolaisti pusmastā.

Šogad Francijā šis ir trešais letālais incidents, kas klasificēts kā terorakts.

Tavs komentārs par rakstu: