• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Las ramblas pēc teroristu uzbrukumaLas ramblas pēc teroristu uzbrukuma. Foto: AP/indepencent.co.uk

Teroristu uzbrukums Barselonā

Spānijas provinces Katalonijas galvaspilsētā Barselonā tūristu iecienītajā Las Ramblas gājēju zonā cilvēku pūlī ietriecies mikroautobuss. Nogalināti vismaz 13 cilvēki, vēl vismaz 100 ievainoti. To apstiprinājis Katalonijas reģiona iekšlietu padomnieks Žoakims Forns (Joaquim Forn) un Katalonijas prezidents Karless Pudždemons (Carles Puigdemont).

Katalonijas policija paziņojusi, ka notikušais ir terorakts. Mikroautobuss uzbraucis uz ietves, notriecot desmitiem cilvēku, bet tā vadītājs pēc tam skriešus aizbēdzis.

Pudždemons pavēstījis, ka saistībā ar uzbrukumu aizturēti divi aizdomās turamie. Policija vēlāk paziņojusi, ka viens no aizturētajiem ir Spānijas pilsonis no Meliljas anklāva, bet otrs ir Marokas pilsonis, savukārt uzbrukumā izmantotā mikroautobusa vadītājs vēl nav notverts.

Augsta ranga policijas amatpersona Katalonijā sacīja, ka terorakts Barselonā ir saistīts ar iepriekšējā naktī notikušu sprādzienu pilsētā uz dienvidiem no Barselonas, kurā viens cilvēks gājis bojā un vairāki tikuši ievainoti.

Forns paziņojis, ka ir izsludinātas trīs dienu sēras, lai pieminētu terorakta upurus. Viņš arī atzina, ka mirušo skaits var pieaugt, jo 15 no ievainotajiem ir smagi cietuši.

Spānijas civilās aizsardzības aģentūra piektdien paziņoja, ka Barselonā notikušajā teroraktā ir nogalināti vai ievainoti vismaz 18 valstu – Alžīrijas, Argentīnas, Austrālijas, Beļģijas, Francijas, Grieķijas, Īrijas, Itālijas, Kubas, Ķīnas, Maķedonijas, Nīderlandes, Peru, Rumānijas, Spānijas, Ungārijas, Vācijas un Venecuēlas – pilsoņi.

Barselonas policija izplatījusi vīrieša attēlu, kurš noīrējis uzbrukumā izmantoto mikroautobusu. Kā vēsta vietējie mediji, aizdomās turamais ir 20 gadus vecais, Marokā dzimušais Driss Ukabirs.

Atbildību par teroraktu Barselonā ir uzņēmies džihādistu grupējums “Islāma valsts” (angļu: Islamic State), paziņojot par to savā propagandas medijā Amaq: “Barselonas uzbrukuma izpildītāji bija “Islāma valsts” kareivji”, tomēr neminot uzbrucēju vārdus. “Islāma valsts” esot sarīkojuši šo uzbrukumu, atbildot uz aicinājumiem vērsties pret valstīm, kuras piedalās Amerikas Savienoto Valstu vadītajā koalīcijā pret “Islāma valsti” Irākā un Sīrijā.

Dažas stundas vēlāk kūrortpilsētiņā Kambrilsā, kas atrodas Vidusjūras piekrastē 120 kilometru attālumā no Barselonas, piecas personas furgonā ietriecās gājējos, ievainojot septiņus cilvēkus, taču šoreiz visus piecus teroristus policijai izdevās likvidēt. Policija uzskata, ka terorakti Barselonā un Kambrilsā ir saistīti.

Spānijā ir izsludinātas triju dienu sēras.

(Materiālā izmantota LETA informācija)           

Tavs komentārs par rakstu: