• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Karikatūra par Brexit un ESUff, pēdējā brīdi! Attēls: Mario Improta/tg24.sky.it

«The Telegraph»: pat ja ES neizjūk, tā morāli noveco

Eiropas Savienība (ES) ir izvērtusies par neizdevušos federāciju, kura atgādina pagājušā gadsimta piecdesmito gadu Disneja pasaku kontinentālu tiesisku samezglojumu papīrītī (a 1950s Disney fairytale wrapped in Continental legalese). Tādu viedokli britu laikrakstā “The Telegraphpauž komentētāja Šerela Džeikobsa (Sherelle Jacobs). 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

“Ik dienu mēs saņemam arvien jaunus un jaunus atgādinājumus par to, ka Britānijai ir laimējies aizbēgt, kamēr vēl tai bija tāda iespēja,” redakcijas slejā raksta Džeikobsa. Viņa uzskata, ka ES stāv uz krīzes sliekšņa, un šī krīze apdraud pašu tās eksistenci. “Tā ir neveiksmīga federācija, kura ne tikai nespēj pārvarēt cīņu par varu un iedomību, bet arī nomocīja aizdomas par “anglosakšu” brīvību.”

“Apsūdzot dažas Austrumeiropas valstis par atkāpšanos no tiesībām, Brisele attiecībās ar tām ir sasniegusi jaunas zemākās robežas, un Polijas prezidents pat ir teicis, ka ES sabruks, ja tā šantažēs viņa valsti,” raksta Džeikobsa un norāda, ka alianse nepareizi izprot šo laiku, tāpēc pieļauj kļūdas vairākos virzienos.

Pirmkārt, ES pārāk aktīvi iejaucas savu dalībvalstu ekonomiku vadīšanā, tādejādi labākajā gadījumā nodrošinot tām gausu izaugsmi. Otrkārt, ES piesakās uz globālu nozīmīgumu, lai gan tai nav reālu iespēju konkurēt, piemēram, ar Ķīnu. Visbeidzot, pandēmija ir izcēlusi gaismā daudzās nepilnības ES struktūrā, bet neloģiski pasākumi – tādi kā robežu slēgšana – ir nostiprinājuši centrbēdzes spēkus.  

Pat ja ES neizjuks, jebkurā gadījumā to sagaida morāla novecošana, un jautājums ir tikai par to, kad tā notiks, rezumē Džeikobsa.

1 Komentāri


 1. Балиньш Вилис Волфредович
  2021-10-24

  Latvijai būtu svarīgi, lai ES sabruktu iespējami drīz. Kāpēc Latvijas zemniekiem un valsts resorā strādājokiem JĀNODROŠINA MILZĪGAS ALGAS TŪKSTOŠIEM BRISELES LIEKĒŽIEM??

Tavs komentārs par rakstu: