• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Uģa Magoņa momentuzņēmumsUģis Magonis. Foto: LETA

Tiesa mīkstina Magonim noteiktos drošības līdzekļus

Limbažu rajona tiesa šodien atcēla "Latvijas dzelzceļš" (LDz) bijušajam vadītajam Uģim Magonim uzlikto aizliegumu tikties ar Igaunijas miljonāru uzņēmēju Oļegu Osinovski, kā arī apmierināja aizstāvības lūgumu uz pusi (no 400 000 uz 200 000 eiro) samazināt drošības naudu, samazināto daļu atmaksājot drošības naudas iemaksātajam.

Tomēr tiesa noraidīja aizstāvja lūgumu atcelt aizliegumu izbraukt no valsts.

Pirms lēmuma pieņemšanas Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs tiesai apgalvoja, ka Magonis ir sadarbojies ar izmeklētājiem visā izmeklēšanas procesā un neesot pamata uzskatīt, ka drošības līdzekļu mīkstināšana varētu ietekmēt veiksmīgu tiesas procesa norisi.

Prokurore Evita Masule piekrita aizstāvības lūgumiem daļēji, norādot –, ja tiek atcelti pārējie divi aizliegumi, tad drošības naudas apjoms būtu jāsaglabā, lai nodrošināt Magoņa ierašanos tiesā.

Tiesa noraidīja arī Igaunijas miljonāra uzņēmēja Oļega Osinovska (Oleg Ossinovski) aizstāvju lūgumu sadalīt Magoņa kukuļošanas krimināllietu un daļu par viņu nodot izskatīšanai Igaunijas tiesā. Tiesnesis lēmumu pamatoja ar to, ka lielākā daļa liecinieku atrodas Latvijā, tādēļ būtu apgrūtināta viņa nokļūšana uz Igaunijas tiesu.

Nākamā tiesas sēde šajā lietā Limbažu tiesā notiks 2018. gada 15. janvārī.

Limbažu rajona tiesa šodien nesāka izskatīt bijušā Magoņa kukuļošanas lietu, jo uz krimināllietas izskatīšanu nebija ieradies Osinovska uzņēmuma AS "Skinest Rail" pārstāvis. Pirms tiesas sēdes gan Magonis, gan Osinovskis savu vainu inkriminētajos pārkāpumos noliedza.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: