• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Naftas vads "Polocka-Ventspils"Naftas vads "Polocka-Ventspils". Foto no: buhbalter.by

Tiesa spriež, ka «LatRosTrans» ir nozagusi baltkrieviem naftu par 66,7 miljoniem

Latgales apgabaltiesa spriedusi piedzīt no SIA "LatRosTrans" par labu AS "Polocktransneftj Družba" (OOO Полоцктранснефть Дружба) 66 744 966 eiro saistībā ar prasītājai piederošās naftas prettiesisku izsūknēšanu un pārdošanu.

No SIA "LatRosTrans" nolemts piedzīt arī valsts nodevu 66 883 eiro apmērā un ar tiesvedību saistītos izdevumus – 49 800 eiro. Pārējā daļā prasība noraidīta.

"Vitol Baltics" valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups pirms tiesas pauda viedokli, ka tiesas spriedums šajā lietā būs svarīgs ne tikai šim uzņēmumam, bet arī jautājumā, kam īsti pieder no Padomju Savienības laikiem Latvijā palikušie aktīvi.

"Mēs runājam par dokumentiem, kuri ir 25, 27 gadus un vēl vecāki. Taču pamata jautājums ir par to, vai aktīvi, kuri, Latvijai atgūstot neatkarību, atradās Latvijas teritorijā, pieder Latvijai. Ja jūs apstrīdat to, tad jūs apstrīdat visu, kas te kādam pieder. Es tomēr ceru, ka veselais saprāts uzvarēs un mēs par visu šo lietu varēsim runāt pozitīvā noskaņā," tā Kirkups. Tiesai šajā jautājumā bija pretējs viedoklis: vienkārši sakot, tā uzskatīja, ka SIA "LatRosTrans" naftu baltkrieviem savulaik ir vienkārši nozagusi.

AS "Polocktransneftj Družba" iesniedza tiesā prasību, uzskatot, ka tehnoloģiskā nafta, kas atradās "LatRosTrans" piederošajos naftas vados, ir prasītājas īpašums. Sākotnēji prasītāja lūdza tiesu atzīt prasītājai īpašuma tiesības un valdījumu, kā arī aizliegt "LatRosTrans" bez prasītājas piekrišanas lietot un/vai izmantot tehnoloģisko naftu 109 996 tonnu daudzumā, kas atrodas "LatRosTrans" piederošo maģistrālo naftas cauruļvadu "Polocka-Ventspils" un "Polocka-Birži-Mažeiķi" lineārajā daļā, naftas pārsūknēšanas staciju "Skrudaliena 1", "Skrudaliena 2", "Džūkste" un naftas pieņemšanas – nodošanas punkta "Ventspils" iekšējos cauruļvados.

Tavs komentārs par rakstu: