• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Rēzeknes siltumtīkli uz pilsētas fona SIA "Rēzeknes siltumtīkli" uzstāda necionālo rekordu. Foto no: rezekne.lv

Tik dārgi kā Rēzeknē par siltumu vēl nav bijis jāmaksā nekur Latvijā

Rēzeknē 1. maijā stājas spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) lēmums ar kuru maksa par siltumenerģiju šajā latgales pilsētā noteikta gandrīz 200 eiro par megavatstundu (MWh), bet kopā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) – krietni virs 200 eiro par MWh.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

SPRK apliecina, ka šis tarifs būs augstākais, kādu komisija līdz šim noteikusi kādam no regulētajiem siltumapgādes komersantiem.

No 2022. gada 1. maija līdz 31. decembrim SIA “Rēzeknes siltumtīkli” noteiktais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs būs 198,13 eiro (kopā ar PVN – gandrīz 240 eiro) par MWh. Tas ir 4,6 reizes vairāk nekā bija līdz šim – 42,8 eiro par MWh.

No 2023. gada 1. janvāra tarifs gan paredzēts nedaudz mazāks – 195,88 eiro (237 eiro ar PVN) apmērā par MWh.

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā skaidro, ka aprīlī “Rēzeknes siltumtīkliem” ir beidzies līgums ar AS “Latvijas gāze” par dabasgāzes piegādi, bet šis līgumus bijis noslēgts “uz pilsētai izdevīgiem nosacījumiem”. Tas ļāvis pilsētai šo apkures sezonu noturēties ar zemu apkures tarifu, kamēr citās Latvijas pilsētās tarifi būtiski pieauga.

Ar jauno iepirkumu aprīlī uzņēmums iegādājās dabasgāzi pilsētas vajadzībām par cenu 109 eiro par MWh, kas ir desmit reizes dārgāk nekā līdz šim.

Tavs komentārs par rakstu: