• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Degvielas bāka tukša!Ar vienu un to pašu degvielas daudzumu, šķiet, var nobraukt arvien mazāk. Foto: Pixabay

Tik dārgs 95. markas benzīns Latvijā vēl nav bijis

Latvijas degvielas uzpildes stacija (DUS) uzstādījušas 95. markas benzīna vidējās cenas rekordu – atbilstoši vietnes tolls.eu apkopotajiem datiem šonedēļ tā ir sasniegusi 1,51 eiro par litru. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Savukārt LETA ziņo, ka EK ik nedēļu apkopo dalībvalstu datus par vidējām degvielas cenām.

EK dati liecina, ka līdz šim Latvijā 95. markas benzīna augstākā vidējā cena tika sasniegta 2012. gada aprīlī, kad litrs šīs degvielas atbilstoši lata kursam pret eiro maksāja 1,507 eiro. Šonedēļ publiskotā EK informācija par iepriekšējo nedēļu uzrāda, ka Latvijā litrs 95. markas benzīna maksāja vidēji 1,508 eiro. 

Salīdzinājumā ar 2020. gada oktobri degvielas cenas Latvijā šī gada oktobrī palielinājās par 33,4% un turpina kāpt. Dīzeļdegviela oktobrī sadārdzinājās par 35,8%, benzīns – par 29,3%.

Tomēr dīzeļdegvielas cenai vēl ir neliela izaugsmes telpa. Līdz šim auto dīzeļdegvielai augstākā vidējā cena Latvijā sasniegta 2012. gada marta vidū, kad litrs dīzeļdegvielas atbilstoši tā brīža lata kursam pret eiro maksāja vidēji 1,416 eiro. EK pēdējie dati liecina, ka patlaban vidējā dīzeļdegvielas litra cena ir 1,401 eiro.

Eksperti norāda, ka degvielas cenas gaidāmajā ziemā prognozēt ir ļoti sarežģīti, jo cenu ietekmē Naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries) un pārējo valstu vienošanās par naftas ieguvi. Jebkurā gadījumā tuvākajā laikā zemāku līmeni degvielas cenām gaidīt nav pamata.

Tavs komentārs par rakstu: