• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Divi jaunieši - ASV un Krievijas karoga krāsāsDraudzībai pagaidām nav pamata

Tilersons: ASV nedraudzēsies ar Krieviju, kamēr būs krīze Ukrainā

LETA—AP

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons (Rex Tillerson) ceturtdien, viesojoties Vīnē, paziņojis, ka Ukrainas krīze ir vienīgais jautājums, kas liedz ASV un Krievijai izveidot ciešākas attiecības. Tilersons piebilda, ka visi pārējie jautājumi ir sekundāri.

Viņš sacīja, ka ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) savā priekšvēlēšanu kampaņā iestājās par attiecību uzlabošanu ar Krieviju, un ASV joprojām ļoti vēlas normalizēt savstarpējās attiecības. Trampa administrācija jau sākumā norādījusi Maskavai, ka Ukrainas jautājuma atrisināšana ir atslēga attiecību uzlabošanai ar ASV.

Tilersona izteikumi ir nedaudz pārsteidzoši ar to, ka noraida pārējo jautājumu nozīmīgumu, sevišķi Krievijas iespējamo jaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās.

ASV izlūkdienesti, tostarp Centrālā izlūkošanas pārvalde (Central Intelligence Agency, CIA) un Federālais izmeklēšanas birojs (Federal Investigation Bureau, FBI), secinājuši, ka Kremlis (Кремль) iejaucies ASV prezidenta vēlēšanās ar mērķi palīdzēt tajās uzvarēt Trampam. Tomēr Tramps vairākkārt to apšaubījis.

Tilersons uzsvēra, ka ASV nekad nespētu pievērt acis uz Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā un Krimas "aneksijas mēģinājumu".

"Mums var būt domstarpības citās jomās. (..) Bet, kad viena valsts iebrūk citā, tās ir domstarpības, kuras grūti neņemt vērā," sacīja Tilersons.

Runā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (Organization for Security and Co-operation in Europe, OSCE) sanāksmē Tilersons nosodīja Krieviju par agresiju pret Ukrainu.

Viņš sacīja, ka Krievija "apbruņo, vada, apmāca un cīnās" Ukrainā to spēku pusē, kas noskaņoti pret Ukrainas valdību.

Tilersons arī paziņoja, ka sankcijas paliks spēkā, kamēr Krievija neatdos Ukrainai kontroli pār Krimu. Viņš sacīja, ka ASV pievienojas Eiropai citu sankciju uzturēšanā, kamēr Krievija neatsauks militāros spēkus no Austrumukrainas.

Tavs komentārs par rakstu: